Jubileusz Biskupa Cieślika

  • 03.02.2020, 13:53
  • iej
Jubileusz Biskupa Cieślika
Pochodzący z Czernic Ksiądz Biskup Senior Paweł Cieślik obchodził w Zakrzewie jubileusz 25-lecia objęcia sakry biskupiej.

Z okazji tak zacnego jubileuszu Ksiądz Biskup koncelebrował niedzielną sumę w parafii p.w. św. Marii Magdaleny w Zakrzewie. Była to dokonała okazja do wspólnego z mieszkańcami gminy uczczenia ćwierćwiecza posługi biskupiej.   Święcenia biskupie ks. Paweł Cieślik otrzymał 6 stycznia 1995 w Bazylice św. Piotra w Rzymie, udzielił ich Jan Paweł II, któremu towarzyszyli arcybiskup Giovanni Battista Re, substytut ds. Ogólnych Sekretariatu Stanu, i arcybiskup Jorge María Mejía, sekretarz Kongregacji ds. Biskupów.  

Uroczysta msza święta była niepowtarzalną okazją do złożenie życzeń jubilatowi. Przed jej zakończeniem wójt Marek Buława wraz z zastępcą, Dorotą Murach, pogratulował księdzu biskupowi tego dostojnego jubileuszu, jak i całej jego pięknej posługi ku chwale Boga i Kościoła. Wójt podkreślił, iż jako włodarz i jednocześnie mieszkaniec, jest niezmiernie dumny z faktu, iż Jego Ekscelencja wywodzi się z terenu gminy i przez cały okres sprawowania tej ważnej i odpowiedzialnej funkcji zawsze była ona Księdzu Biskupowi bliska.

- Przez dwadzieścia pięć lat pełnienia posługi pasterskiej, jako biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, w doskonały sposób potrafił Ksiądz Biskup prowadzić powierzony swojej pasterskiej trosce Lud Boży do odkrywania tajemnic wiary i siły płynącej ze Słowa Bożego i Sakramentów Świętych.  Jestem przekonany, że cała diecezja, jak i wszystkie parafie gminy Zakrzewo, jeszcze przez długie lata będą korzystały z doświadczenia, duszpasterskiej miłości, mądrości i wiedzy, które stały się udziałem Księdza Biskupa – mówił Marek Buława. Bp. Cieślik otrzymał także pamiątkowy grawerton oraz bukiet kwiatów.

Prócz reprezentujących mieszkańców władz gminy  w imieniu parafian kwiaty i życzenia złożyli Agata i Przemysław Gołka z Czernic wraz z dziećmi, delegacja Akcji Katolickiej oraz dyrektor Domu Polskiego Barbara Matysek-Szopińska z radnym sejmiku wojewódzkiego, Henrykiem Szopińskim. Biskup Cieślik po mszy otrzymał r brawa od zebranych, którym serdecznie podziękował udzielając błogosławieństwa. Zapewnił jednocześnie, że parafia Zakrzewo jest bardzo bliska jego sercu i poza codzienną modlitwą za wiernych, gdy tylko nadarzy się okazja, będzie w ramach działalności duszpasterskiej odwiedzał swoje rodzinne strony.

UG Zakrzewo

iej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe