Afera ulotkowa

  • 28.01.2020, 13:15 (aktualizacja 28.01.2020, 13:25)
  • contact contact
Afera ulotkowa
Na terenie Złotowa pojawiły się ulotki na temat ścieżki rowerowej do Blekwitu. Najpierw na tablicach ogłoszeniowych informowano, że grupa radnych rady miejskiej nie chce ścieżki rowerowej, a po kilku dniach, że jest wręcz przeciwnie. Sprawdźmy, gdzie w tym zamieszaniu jest prawda.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Złotowie uchwalono budżet miasta na 2020 rok. Jednym z wniosków było wykreślenie z projektu budżetu kwoty 50 tys. zł przeznaczonych na wykonanie dokumentacji dotyczącej ścieżki rowerowej ze Złotowa do Blękwitu. Za tą propozycją głosowało 9 radnych z klubów „Zadbajmy o Złotów” i „Połączył nas Złotów”, lecz w kolejnym wniosku budżetowym ta sama grupa radnych zgłosiła wniosek opiewający na łączną kwotę 595 tys. zł dotyczący przygotowania dokumentacji dla kilku inwestycji: amfiteatr, Dom Polski, pływalnia, ścieżka do Blękwitu, ul. Wielatowska, Witosa, Leśna, Złota, wiadukt na ul. Powstańców.

Za przyjęciem tego wniosku głosowało 9 radnych, którzy wcześniej usunęli wykonanie dokumentacji ścieżki rowerowej z innego działu w budżecie: Stanisław Wełniak, Mariola Wegner i Henryk Golla („Zadbajmy o Złotów”), Jakub Pieniążkowski, Agnieszka Jęsiek-Barabasz, Aldona Chamarczuk, Krzysztof Koronkiewicz i Grzegorz Kolera („Połączył nas Złotów”) oraz radny niezależny Krzysztof Żelichowski. Przeciwko wnioskowi zagłosowało trzech radnych: Stanisław Wojtuń, Zygmunt Muzioł i Łukasz Piosik. Radni: Maciej Zając, Roman Głyżewski i Janusz Justyna wstrzymali się od głosu w tej sprawie.

Kilkanaście dni po zakończeniu sesji na tablicach ogłoszeniowych w Złotowie pojawiły się ulotki informujące o tym, że grupa 9 radnych „wprowadziła poprawkę i skreśliła z budżetu kwotę 50 tys. zł na opracowanie dokumentacji na budowę ścieżki do Blękwitu”. Ulotka została zatytułowana: „Trasa rowerowo-piesza do Blękwitu skreślona!!!”.

Pod jej treścią pojawiły się nazwiska radnych. Ulotka nie zawierała jednak żadnej wzmianki o tym, że w kolejnym wniosku ta sama grupa radnych zgłosiła opracowanie dokumentacji m.in. na ścieżkę do Blękwitu.

Kilka dni po pierwszej ulotce, na tablicach ogłoszeniowych pojawiła się druga. Tym razem pod tytułem: „Trasa rowerowo-piesza do Blękwitu uratowana!!!”

Z treści ulotki nr 2 dowiadujemy się, że „na terenie Złotowa pojawiły się fałszywe informacje rozpowszechniane w formie anonimowych ulotek. (…) Na sesji Rady Miasta Złotowa w dn. 17 grudnia 2019 r. grupa radnych wykreśliła kwotę 50 tys. zł na projekt ścieżki rowerowej równocześnie decydując o przeniesieniu tego zadania do innego działu budżetu”.

Druga ulotka również zawiera nazwiska 9 radnych.

Skąd to całe zamieszanie? Radni, których nazwiska pojawiły się na ulotkach twierdzą, że winny tej sytuacji jest burmistrz Złotowa Adam Pulit, który zamieszczając na profilu „Złotów.Wielkopolskie Zdroje” wyniki głosowań w sprawie budżetu pominął ich propozycje. Radni zażądali za to od burmistrza Pulita przeprosin na łamach lokalnych mediów, grożąc pozwami o ochronę dóbr osobistych. Czym kierowali się autorzy ulotek? Nie wiadomo, bo pozostają anonimowi.

(łoł)

 

contact contact

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (61)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
smierdzi strasznie
smierdzi strasznie 05.02.2020, 12:49
A czy sprawa łatwienia działki na Zaciszu Leszczakom została zgłoszona do CBA? Coś niby ktoś zgłosił. Ponoć rada wie o co kaman, bo rozmowa się odbyła ze mają głosować przeciwko zatwierdzeniu planu. Wszędzie zgłaszają plan a tutaj nie? A w jakim celu? Czy nie chodzi o ecie pecie?
kicz
kicz 04.02.2020, 18:18
Temat sztucznie podsycany, nakręcanie emocji i tyle
A gdzie gruba kasa?
A gdzie gruba kasa? 04.02.2020, 18:34
Raczej odwracanie uwagi. Telebim czy monitor kosztuje kilka-naście tysiecy. Nie jest potrzebny, wiec raczej nie przejdzie. Ale budżet Pulita przewidywał miliony na blizej nie okreslone cele. Radni to skrytykowali w glosowaniu i chwała im za to. Powinni tez zrobić taką akcję informacyjną dla mieszkańców.
pieseczki w akcji
pieseczki w akcji 04.02.2020, 18:07
O widzę, że poszło zamówienie na hejt ....
Trochę nie do końca
Trochę nie do końca 04.02.2020, 09:58
Radni, którzy wymiękają pod presją radnego Piosika mają jeszcze zgryz, bo radny Wełniak może się nie zgodzić na racjonalne kształtowanie budżetu.
Racjonalista
Racjonalista 04.02.2020, 13:41
Racjonalne mówisz? To powiedz na co dokladnie racjonalnie mial być wydany milion (wg projektu Pulita) na Dom Polski? I co racjonalnie chcieli remontować w UM? I po co mieszkancom Zlotowa racjonalnie sciezka rowerowa do Blekwitu?
LOL
LOL 04.02.2020, 11:38
Presja Piosika he he!!
PIESKI SZCZEKAJĄ KARAWANA IDZIE DALEJ.
Z racjonalnoscią budżet Pulita nie ma nic wspólnego.
no jak nie jak tak
no jak nie jak tak 04.02.2020, 12:28
Niby dlaczego telebim wyleciał? Dlaczego wraca ścieżka? Dlaczego uzbrojenie terenu wraca? Przecież to porażka dla totalnej dziewiątki! Dlatego jeszcze nie wiadomo czy Wełniak zgodzi się na odwrót. To będzie ciekawa sesja i to z mieszkańcami.
Jaracz
Jaracz 04.02.2020, 13:04
Poki co nic nie wraca i nie wylatuje. Ta tabelka to tylko PROPOZYCJA a ty sie tym nakręcasz jak stara katarynka.
PROPOZYCJA, rozumiesz slowo?
Jakie zmiany będą, to się okaże.
Gall
Gall 02.02.2020, 14:01
Anonimowi ha ha ha!
Na fb mial za malo udostępnien to wydal "anonimowe" ulotki.
Propaganda szczucia rodem z TVP.
T
T 02.02.2020, 19:01
Nie popieram pomyslu telebimu, ale pozostale zmiany wprowadzone przez radę są słuszne, np obcięcie tej ogromnej kasy na Dom Polski czy remont pomieszczeń UM.
przyzwoitość
przyzwoitość 02.02.2020, 12:44
mam nadzieje że rada rozliczy zdrojowego burmistrza ze środków przekazanych na Kolędy dla przyjaciół radnego mądrali , chodzą słuchy że nieprzyzwoicie ogromne kwoty poszły w tym roku na odśpiewanie koled
Do telebimka
Do telebimka 02.02.2020, 12:56
ugryzł cię nieźle w d. ten radny :)
telebimki
telebimki 30.01.2020, 00:09
No i stało się: uchwała budżetowa autorstwa słynnej 9-tki niezgodna z przepisami i odrzucona przez RIO
Ja nie mogę
Ja nie mogę 07.02.2020, 11:39
??.......??????????
Zdrojowisko
Zdrojowisko 31.01.2020, 01:04
Aleś ty głupi. RIO nie kontroluje rady tylko skarbnika i to jego zadaniem jest poprawnie ułożyć budżet. Rada ustala tylko wytyczne. Regionalna izba obrachunkowa nie kontroluje uchwal tylko obliczenia finansowe, a te należą do skarbnika.
RIO
RIO 31.01.2020, 08:17
Ktoś kto tak pisze(jak Zdrojowisko) nie ma pojęcia o finansach miastach. To Rada uchwala budżet i jest za niego odpowiedzialna. Poczytaj przepisy, które jak radny powinieneś znać. A ty zielonego pojęcia nie masz. Bierzesz kasę za dietę to chociaż godzinę poświęć na lekturę przepisów. A RIO ośmieszyło 9 radnych którzy namieszali w budżecie a pojęcia nie mieli co zrobili , łącznie ze swoim przewodnikiem Wełniakiem. Facet z 30 letnim stażem w samorządzie a ignorant.
Zdrojowisko
Zdrojowisko 31.01.2020, 16:25
Nie jestem radnym, a ośmieszasz się ty i tobie podobni próbujący zrzucić odpowiedzualnosc za nieudolnosc wladzy na radnych.
Regionalne izby obrachunkowe sprawują nadzór nad jednostkami samorządu terytorialnego w zakresie SPRAW FINANSOWYCH oraz dokonują kontroli gospodarki FINANSOWEJ.
Kto wysyla projekt tbudzetu do RIO? Rada miasta?? Czy może jednak księgowość UM?? To skarbnik ma obowiazek tak ułożyć budzet, aby zostal on przyjęty przez RIO.
I skarbnik ma obowiązek go poprawić.
op
op 31.01.2020, 20:21
Zdrojowisko ty naprawdę z rozumem sie rozstałeś. Kto uchwalił ten bubel? Skarbnik albo burmistrz? Uchwaliła Rada i ona za tą uchwałę odpowiada. A jak radny nie czyta tego co uchwalił to niech pietruszkę uprawia. Jeśli myśleć tak jak ty to odpowiadać powinien listonosz co pocztę przynosi.
Zabawne
Zabawne 01.02.2020, 17:23
He he, skoro wedlug ciebie skarbnik odgrywa przy ukladaniu budżetu taką samą rolę jak listonosz, to po co to stanowisko? (takie niby odpowiedzialne)
gaweł
gaweł 29.01.2020, 23:25
Po co budować ścieżke? nie wystarczy chodnika do Blękwitu podzielić na pół, namalować linię i oznaczenia i po problemie. Ten chodnik jest wystarczająco szeroki i ruchu za dużego to tam nie ma
F
F 30.01.2020, 10:33
To prawda. Nigdy nie widzę tam pieszych. To jest dobry pomysł na rozwiązanie sprawy bez żadnych kosztów.
fakt
fakt 29.01.2020, 15:45
Śmiertelne potrącenie rowerzystki w Złotowie- kwiecień 2015
Samochód Fiat Brava, kierowany przez 26-letniego mieszkańca Piły, zmierzał w kierunku Złotowa, jadąc od wsi Blękwit w stronę osiedla Za rzeką (przed Zwierzyńcem).
Kierujący Fiatem Brava uderzył w kobietę prowadzącą rower.Zderzenie z autem zakończyło się śmiercią rowerzystki. Jak się okazało była to 51-letnia mieszkanka Blękwitu.
Kierowca prawdopodobnie nie zauważył prowadzącej jednoślad.
Policję powiadomił zespół ratownictwa medycznego, na miejscu był prokurator, prowadzone są czynności wyjaśniające zdarzenie. Kierowca Fiata Brava był trzeźwy.
Prawda
Prawda 29.01.2020, 18:48
Pomieszane z poplątaniem.
Policjantka jadąc do pracy do Piły na przejściu dla pieszych z przejazdem rowerowym potrąciła jadącą kobietę i kto był winny, zgadnijcie.
Kobieta z ogromnymi ranami ledwo uszła z życiem lecz między innymi w wyniku poniesionych ran wkrótce po tym umarła.
Wypadek miał miejsce na przejściu przy rondzie od strony ul Partyzantów i co ani chodnik ani droga rowerowa nie pomogła poszkodowanej.
Bo nie w tym rzecz się obecnie rozbija tylko o lokalną politykę ulica i donosicielstwo.
Gdyby właśnie w wcześniejszych latach obecni wichrzyciele nie patrzyli na swoje karierostwo, wiele można by uniknąć.
Po co komu wieczna zabawa, po co tyle mini pierdół w mieście i fotek z nimi czy nie należało dawno przyłączyć się do postulatów mieszkańców aby zadbać o chodnik w tym miejscu jak i gruntowną renowację amfiteatru.
Co tak naprawdę leży u podstaw niezgody o chodnik to chyba jest tajemnicą poliszynela, podobnie jak przychylność mieszkańców do jedynego słusznego pseudo prawicowca.
Tu nie czas na przewalanki lecz poważne potraktowanie demokracji i zadań wynikających z praw dot samorządu dla dobra mieszkańców gdzie Burmistrz z Radą Miasta odpowiada za miasto a Starosta i Rada powiatu za powiat i to bez mieszania się jednostki w nie swoje sprawy.


Ola
Ola 29.01.2020, 12:35
Nie życzę sobie tej ścieżki. Te pieniądze należy przeznaczyć na coś na terenie miasta np jakiś plac zabaw albo na remonty chodników bo nogi sobie można połamać w niektórych miejscach
brunerski
brunerski 30.01.2020, 20:38
plac zabaw?
w którym miejscu brakuje?
poza tym że świecą one pustkami..
brakuje gdzieś pod domem któregoś radnego?
Piotr
Piotr 29.01.2020, 12:55
Osoby , które tam zginęły są mieszkańcami Złotowa. Jeżeli masz tyle odwagi to zadzwoń do tych rodzin i powiedz im czego sobie nie życzysz.
Hola
Hola 29.01.2020, 14:16
Piotr nie tędy droga. !!!!!!!!!
Osoby które tam ginęły to był okres gdy o tej ścieżce w większości decydowali radni PiS z których dzisiaj nie pozostał żaden a mający większość w radzie miasta.
To tamto działanie i dzisiejsze koneksje jedynego z tych który pozostał, doprowadziły do tego z czym mamy do czynienia. Wskutek tego wększość samorządowa pochodzi z nadania przeksztalconych posowieckich partii i dokonanego wyboru a opozycja cóż bardzo wątpliwa u niektórych z przetrąconym kręgosłupem moralnym nie ma żadnych sił przebicia. Nie ma też racji w poruszanym temacie który ma to podwójne dno.
Bezpieczeństwo tak ale nie na podstawie fałszu.
Ograniczyć prędkość do 50 km/h !!!!!!!
Czy to takie trudne?

do Hola
do Hola 29.01.2020, 15:23
No to teraz garść faktów. 5 kwietnia 2014 W piątek około godziny 23 na drodze 189 pomiędzy miejscowościami Złotów a Blękwit doszło do śmiertelnego wypadku. Drogą, która jest nieoświetlona, szedł 19-letni mężczyzna. Najpierw potrącił go kierujący fordem transitem. Chłopak odbił się od samochodu i wpadł pod auto nadjeżdżające z przeciwka. I kolejny raz został uderzony, tym razem przez peugeota.

Jak informuje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji, 19-latek zginął na miejscu.
Skład rady miasta: Radni: Alicja Andrzejewska, Anna Rogut, Mariola Wegner, Jarosław Białkowski, Krystian Cichański, Henryk Golla, Roman Głyżewski, Krzysztof Koronkiewicz, Krzysztof Kulasek, Jacek Lewandowski, Stanisław Pikulik, Kazimierz Steffen, Sylwester Szczerbiak, Stanisław Wojtuń, Krzysztof Żelichowski.

Przewodniczący Rady Miejskiej – Stanisław Pikulik

Wiceprzewodniczący – Roman Głyżewski
do do Hola.
do do Hola. 29.01.2020, 16:09
Po pierwsze prawda - szedł czy?
My mieszkańcy Złotowa wiemy ile tam było zdarzeń i czego oczekiwaliśmy przez lata a w szczególności wtedy kiedy Amfiteatr tętnił życiem.
Mniej umiar i nie obarczaj odpowiedzialnością za wypadek z nazwiska tych którzy wtedy byli przeciw ścieżce rowerowej a niektórzy z nich i teraz są przeciw niej tak jak w latach 2005÷2009.
Od tamtych lat do teraz wliczając 2014r. nikt nie potrafił nawet w najprostszy sposób zabezpieczyć tego odcinka drogi choćby przez ograniczenie prędkości. O tym wtedy i przez kolejne lata mówili mieszkańcy Złotowa i co i nic a nowy burmistrz obiecywał że będzie słuchał mieszkańców a nie jednej rozhisteryzowanej osoby która była jego przeciwnikiem. Co się zmieniło?
Teraz nie w tym problem że taka ścieżka jest potrzebna tylko pod kogo się ją forsuje. Dlaczego osoby spoza rady miejskiej wymuszają decyzje które prowadzą do wojny ogłoszeniowej.

Dlaczego sprawa tak wielkiej wagi nie może być rozwiązana zgodnie z tym co piszesz aby zapobiec podobnym zdarzeniom poprzez zgodę na ułożenie chodnika tylko dla pieszych, przecież i tak tylko do końca lasu. A co dalej a co na to gmina i jej władze, gdzie informacje na ten temat. Rowerzyści mają swój odcinek z Blękwitu przez promenadę koło Amfiteatru aż do Chaty Krajeńskiej mogą śmigać do woli.
Przecież tam też był i nadal obowiązuje projekt promenady spacerowej a nie toru wyścigowego a z czym mamy teraz do czynienia.
Ps.
Czy to nie ty wywiesiłeś te nazwiska na tablicach ogłoszeń, widać powyżej że łatwo ci to przychodzi.
do Hola
do Hola 29.01.2020, 17:20
Łatwo co przychodzi? Wymienić kadencję rajców z tego okresu? Plakatów nie wieszałem , nie widzę jednak problemu żeby to zrobić jeżeli zechcę.
17:20
17:20 29.01.2020, 20:22
I to jest to co ważne dla takich jak ty bo to wam łatwo przychodzi szargać nazwiska i kablować.
Wcale nie ma potrzeby domyślać się kto może być twoim mentorem.
Piszesz że możesz z łatwością wywieszać dane osobowe co jest haniebne bez względu na to za jaką opcją polityczną się opowiadasz.
Demokracja to nie walka o własne jestestwo i opluwanie mieszkańców potencjalnych wyborców nowych władz poprzez wywieszanie ,, Plakatów".
To co czynisz nie ma nic wspólnego z jednoczeniem społeczeństwa. Ten sposób działania nie przyczyni się do zmiany postkomunistycznego myślenia większości mieszkańców Złotowa, wręcz przeciwnie z taką pomocą umocni go na lata.
q
q 30.01.2020, 03:03
nie kupuję tego.
Podatnik
Podatnik 29.01.2020, 01:55
Burmistrz Pulit pochodzi ze Świętej -gm. Złotów, mieszka w Górznej -gm. Złotów, wiceburmistrz Cholodowska mieszka w Błekwicie -gm. Złotów. Oni powinni być w radzie gminy A nie w radzie Miasto Złotów. Jak im nie wstyd proponować ścieżkę rowerowa do Błękwitu? Kogo oni reprrzentują Miasto czy gmine? To już miasto nie ma na co wydawać kasy publicznej? Najpierw niech załatają dziury na ulicach Złotowa a nie jakiemuś rowerzyście z Pisu Fidurskiemu robić ścieżki. Przez las powinna prowadzić ścieżka gruntowa których jest pełno i do Błękwitu se może pani. Cholodowska elegansko dojechać. Niech sobie gmina za to płaci
brunerski
brunerski 30.01.2020, 20:40
sugerujesz że burmistrz lub vice do Złotowa rowerem jeżdżą?
Burleska
Burleska 30.01.2020, 21:21
Nie nic nie sugeruje, domyślam się tylko że ten M istrz F ormuły nie ma jak dojechać rowerem do miasta aby mieszać w swoim kotle.
Dlaczego nie chodnik?
Ron
Ron 29.01.2020, 01:50
Nie ma afery, ścieżka jest skreślona z zadania budżetowego!
Wst
Wst 29.01.2020, 00:14
Artykuł wklejony tylko po to, żeby sztucznie zwiększyć ilość wejść na stronę. Ile można bić pianę?
Ponadto redakcja portalu nie jest obiektywna w sprawie, gdyż uczestnikiem sporu jest radny redaktor.
Jan
Jan 28.01.2020, 20:29
A tak prawdę pisząc, to dla kogo ta ścieżka? Dla mieszkańców Blekwitu? Jeżeli tak, to dlaczego miasto ma to finansować?
WF
WF 28.01.2020, 20:52
Odcinek przez Zwierzyniec to teren miasta.
Michu
Michu 29.01.2020, 01:57
Chodnik przez Zwierzyniec??? Na głowę chłopie upadłeś??? Jeszcze tam autostradę zróbcie
ok
ok 29.01.2020, 08:22
A kto pisze chodniku. Trasa z kruszywa mineralnego jak z plaży na Jeziornej do plaży przy Wioślarskiej.
Ktoś
Ktoś 28.01.2020, 23:57
Panie Wiesławie, pytanie brzmi: dla kogo, nie: przez jaki teren ma przebiegać.
Jesli ścieżka nie ma służyć mieszkańcom to miasto nie ma interesu w jej budowie, choćby na wlasnym terenie.
Ogórek
Ogórek 28.01.2020, 19:24
Przywódca Pisu kiedyś stwierdził
NIE PRZEKONAJĄ NAS ŻE CZARNE JEST CZARNE A BIAŁE JEST BIAŁE
dlatego rozmowa z ludźmi z tej partii nie ma sensu
Precz z PiSiorstwem
Precz z PiSiorstwem 28.01.2020, 19:12
Ktoś chce spislamizować nasze miasto
Szerzymy prawdę PiSu wszędzie z godnością i honorem. .
Szerzymy prawdę PiSu wszędzie z godnością i honorem. . 29.01.2020, 22:29
Z tym ulotkowym świństwem, oczernianiem i nienawiścią prawdziwy PiS nie ma nic wspólnego !!!!!!!!!!!!!!!!
Mieszkańcy którzy od lat głosują na PiS to uczciwi ludzie którzy nie tolerują cwaniactwa i wykorzystywania ich do gry na dwa fronty tj. wschodni i zachodni.
W czym rzecz wiele set mieszkańców doskonale się orientuje i przez to nie mają zaufania do lokalnej sitwy.
Dlaczego do tej pory WF nie potępił tej wulgarnej akcji bo co bo siedzi w tym po uszy ale to nie znaczy że reprezentuje wszystkich zwolenników PiSu.
Nikt nie chce spislamizować miasta ani nikt nie chce przykładać ręki do łamania demokracji w której wielopartyjność to norma. Tzw. PiS-owcy to wiedzą i dlatego chcą normalności, normalnej Polski a w niej normalnych miast wolnych od podstępów i racji wyniosłych ludzi z którymi nikt nie chce i nie będzie się utożsamiał.

r
r 28.01.2020, 19:35
Ale PIS to największa grupa elektoratu w Złotowie.
Pr
Pr 29.01.2020, 10:46
Tak największą grupa i jedna osoba robiąca zła robotę dla tej grupy. Ważne jest to że możny na kłamstwach i kolesiostwie zawsze wychodzi na swoje.
Ludzie w mieście to poznali, mieszkańcy wiosek już też.
Z
Z 29.01.2020, 00:09
Klamstwo powtarzane wielokrotnie staje się prawdą? Taki jest twój zamysł r? (jak zresztą calej propagandy pisu)
Wiesław Fidurski
Wiesław Fidurski 28.01.2020, 17:31
W budżecie miasta Złotowa nie ma mowy o ścieżce rowerowej do Blękwitu. Autor tej notatki nawet nie przeczytał załącznika inwestycyjnego do budżetu jaki uchwalili radni dnia 17.12.(Patrz BIP Miasta Złotowa). Jest tam rezerwa na zadania inwestycyjne ale ani słowa na co. Natomiast w zadaniu dokumentacja ścieżki rowerowej do Blękwitu jest kwota o(ZERO). Wzywam autora notatki do sprostowania. Prawda jest tak że 9 radnych skreśliło kwotę 50 tys. zł w zadaniu " opracowanie dokumentacji na budowę ścieżki do Blękwitu", natomiast nigdzie w budżecie a tym bardziej w opisie rezerwy nie ma na co jest ta rezerwa. Najpierw sie czyta dokumenty a potem pisze. Inaczej ten artykuł będzie świadomą dezinformacją.
PiS to prawda a nie kamuflaż.
PiS to prawda a nie kamuflaż. 29.01.2020, 11:45
I kogo ta niemoralność znowu ,,Wzywa".
Uderz w stół a nożyce się odezwą bo jak inaczej sądzić kiedy to radny powiatowy bezpośrednio wtrąca się w działania rady miejskiej.
Mieszkańcy miasta Złotowa tego pana do Rady Miasta nie wybierali i pewnie nie życzą sobie aby jakiekolwiek ustalenia dot inwestycji w mieście forsować pod wpływem kolesiostwa. Nie od dzisiaj wiadomo kogo najbardziej intryguje brak ścieżki rowerowej w tym miejscu. Jest tylko pytanie dlaczego przez lata kiedy ten moralista był radnym miasta ścieżka pieszo - rowerowa nie powstała. Bo co bo żaden burmistrz ani z-ca nie był zwolennikiem cyklisty.
To prawda 9ciu radnych było przeciw tej inwestycji bo takie mieli i mają prawo które daje im demokracja. Być może są inne bardziej potrzebne dla mieszkańców potrzeby bo wielu przez lata chodzi w błocie na nowych osiedlach i marzy o chodniku.
Wszystko wskazuje na to że Afera ulotkowa czy Afera naciskowa ma swoje źródło co bardzo przypomina działania służb resortowych które w minionych czasach wywieszali do publicznej wiadomości nazwiska niewygodnych mieszkańców na tablicach, klatkach schodowych i innych miejscach publicznych.
Tak panie, tekst felietonów trzeba czytać ze zrozumieniem. W jednym podano że grupa 9-ciu radnych zagłosowała przeciw i stąd na tablicach ogłoszeń pojawiła się płachta z nazwiskami pod tytułem ,,Trasa rowerowo-piesza do Błękitu skreślona".
Czym kierowała się osoba wywieszając te informacje można się domyślać tak samo jak i kto za tym stoi, nic takiego nie dzieje się bez mocodawców. W demokracji takie rzeczy nie powinny się zdarzać i nie zmieni tego podkładanie nowych wersji zdarzeń. Legalnie wybrane władze samorządowe przy pańskim wielkim udziale obecnego stanu a teraz wzywanie, żądanie, straszenie co to wogóle za demokracja.
Komentarze są na temat faktów przedstawionych w felietonach które wg pana mogą być dezinformacją tylko skąd taki wniosek na jakiej podstawie pan go wysnuł. Czy komentujący felieton na pana wniosek mają czytać dokumenty w sprawie spornego zadania. Czy tego pan żąda?
Ta ,,Afera ulotkowa" nie powinna mieć miejsca i należy ją wyjaśnić do końca, mieszkańcom się to należy.
Telewidz
Telewidz 28.01.2020, 19:09
Panie Fidurski widziałem dziś w necie filmik z sesji z którego wynika że jest zupełnie odwrotnie
WF
WF 29.01.2020, 08:24
Proszę czytać dokumenty na stronie BIP miasta a nie słuchać gadek. Zakładka Prawo Lokalne i Uchwały Rady. Tu z dnia 17.12.
WF
WF 28.01.2020, 20:51
Filmiki nie są dokumentem. Proszę zajrzeć do uchwalonego budżetu na stronie BIP Złotowa - uchwały Rady i zakładkę z uchwałą budżetową z dnia 17.12.
PiS-aut
PiS-aut 29.01.2020, 02:05
pewnie PiS zabronił Pulitowi to publikować , Szydło też nie publikowała orzeczeń Trybunału , to jest pisowska sprawdzona metoda , szkoda że Złotów tym infekują ale nic nie zdziałają bo tu na szczęście mamy Polskę A a nie Polske B
Parszywy NONET
Parszywy NONET 28.01.2020, 18:44
To marna obrona radnej.Nie bądźmy naiwni kto tego gniota tutaj w wstawił. Dziwię się tylko, że radna broni kolejny wniosek, który jest porażką całej grupy.
brunerski
brunerski 28.01.2020, 16:48
Wełniak to powinien za stan basenu odpowiedzieć,ale rozumiem że najlepszą obrona jest atak
Burleska
Burleska 30.01.2020, 14:37
Jakby nie Wełniak to dzisiaj zamiast basenu miał byś plakaty z nazwiskami i mini oczko wodne.
Czy z wodą?
yyyyyt
yyyyyt 28.01.2020, 15:52
autorzy ulotek chyba nie zrozumieli głosowania...
BT
BT 28.01.2020, 14:33
Radni grożą pozwami? Tylko to mogą robić, grozić! Szkoda tylko, że burmistrz daję się tak bezpardonowo atakować przez Wełniaka i jego zagończyków.

Pozostałe