Wójt spotkał się z dyrektorem WZDW

  • 21.01.2020, 12:29
  • iej
Wójt spotkał się z dyrektorem WZDW

Paweł Katarzyński - dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu spotkał się z wójtem gminy Zakrzewo, Markiem Buława. W rozmowach uczestniczył także reprezentant gminy w strukturach województwa, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Henryk Szopiński. Omówiona została bieżąca sytuacja, tematy związane z utrzymaniem i konserwacją dróg, jak i plany na przyszłość. Dyrektor Katarzyński przekazał bardzo dobre dla mieszkańców gminy Zakrzewo informacje, bowiem jeszcze w pierwszym kwartale powinien zostać wyłoniony wykonawca remontu drogi wojewódzkiej nr 188 pomiędzy wyjazdem  z Zakrzewa (rondo) a skrzyżowaniem ze zjazdem na tzw. nowe Zakrzewo i Drożyska Wielkie.

To ostatni odcinek pomiędzy Złotowem a Zakrzewem, który jeszcze nie został wyremontowany. Na ten cel w budżecie WZDW w Poznaniu zaplanowano kwotę ponad 3 mln złotych. Uzgodniono również, że w przyszłości zostanie przeprowadzona budowa ścieżki rowerowej w Śmiardowie Złotowskim w kierunku osiedla domów jednorodzinnych oraz ścieżki prowadzącej wzdłuż drogi wojewódzkiej z Zakrzewa do Głomska (patrząc z perspektywy drogi prowadzącej w kierunku Lipki z lewej strony jezdni) aż do wiaduktu kolejowego. Pierwszym elementem ku realizacji tych dwu zadań będzie przygotowanie dokumentacji technicznej pod kątem przyszłej budowy.

UG Zakrzewo

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe