Oświadczenie - KZUP

  • 17.01.2020, 14:57
  • iej
Oświadczenie - KZUP
W związku z rozpowszechnianą w przestrzeni publicznej informacją, jakoby pracownicy Komunalnego Zakładu Użyteczności Publicznej w Krajence, na terenie położonym w sąsiedztwie drogi w kierunku do Augustowa, dokonywali spalania starych opon, czy innych przedmiotów, dyrektor KZUP w Krajence, Stanisław Zamorski wystosował oświadczenie.

Oświadczenie

W dniu 16.01.2020 r. pojawiła się nierzetelna informacja wraz z filmem ze zdarzenia zaistniałego na terenie Gminy Krajenka. Sprawa dotyczy działalności KZUP w Krajence. Jako dyrektor tej jednostki pragnę dokonać sprostowania wyżej wymienionej informacji i przedstawić prawdziwą wersję zdarzeń.
Na terenie Gminy Krajenka, w rejonie drogi prowadzącej do Augustowa, przed przejazdem kolejowym, od dłuższego już czasu obserwowano podrzucanie różnego rodzaju odpadów przez anonimowe osoby. W jednym przypadku, po ujawnieniu sprawcy, doszło również do ukarania winnego. Wobec tego, przynajmniej raz do roku Komunalny Zakład Użyteczności Publicznej w Krajence organizował na w/w terenie prace porządkowe. Prace te polegały w szczególności na paleniu gałęzi oraz zorganizowanym wywozie nielegalnych odpadów na miejsca do tego przeznaczone. Czynności mające na celu spalenie gałęzi przeprowadzone były w uzgodnieniu z Państwową Strażą Pożarną w Złotowie.
W tym roku prace rozpoczęto w dn. 08.01.2020 r. W trakcie porządkowania terenu przystąpiono również do niwelacji terenu. W jednym z miejsc okazało się, że pod nasypem odnaleziono nielegalnie przywiezione odpady zmieszane w szczególności butelki plastikowe, folie, opony, itp. Postanowiłem, aby te odpady posegregować i wywieźć na miejsce do tego przeznaczone. W trakcie prac porządkowych pojawili się funkcjonariusze policji, dziennikarz oraz przedstawiciele WIOŚ, którzy stwierdzili, że w popiele po spalonych już gałęziach znajdują się druty z opony. Na podstawie tego niesłusznie uznano, że pracownicy KZUP, poza gałęziami, palili także opony i inne odpady.
Jako dyrektor KZUP w Krajence, od lat pracujący w tej firmie, z całą stanowczością oświadczam, że żaden z pracowników KZUP nigdy nie palił poza gałęziami żadnych innych odpadów.
W mojej ocenie tak zsynchronizowany przyjazd w jednym momencie policji, pracowników WIOŚ i dziennikarza, który filmował zdarzenie, a później w sposób wybiórczy je opublikował, może świadczyć o swoistej prowokacji. Takie nierzetelne przedstawienie sytuacji godzi w dobre imię moje oraz pracowników KZUP, którzy od wielu lat świadczą wiele usług komunalnych na terenie Gminy i Miasta Krajenka w celu utrzymania czystości i porządku.
Stanisław Zamorski

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Janowski
Janowski 21.01.2020, 21:25
No to kto palił opony? Ktoś przywiózł, podpalił i pojechał a nikt nie zauważył?!

Pozostałe