Boże Narodzenie na Krajnie

  • 03.01.2020, 16:55 (aktualizacja 04.01.2020, 14:02)
  • iej
Boże Narodzenie na Krajnie

Wykład Anny Sergott na temat tradycji, obrzędów, zwyczajów i obyczajów Bożonarodzeniowych na Krajnie. Wykład zorganizowany przez Muzeum Ziemi Złotowskiej odbywał się w złotowskim Spichlerzu.

Anna Sergott – historyk sztuki, od trzynastu lat pracownik Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią, gdzie zajmuje się między innymi edukacją muzealną i ochroną zabytków. Kurator wystaw o różnorodnej tematyce. Pasjonuje się historią, sztuką i etnografią. Prowadzi cykle wykładów z różnych dziedzin w muzeach i bibliotekach całego regionu. Autorka „Legend Krajny Nakielskiej”, artykułów popularyzujących dzieje, tradycję i zabytki regionu. Laureatka dwóch edycji Konkursu Literackiego Pegaz na Krajnie i Pałukach, Wyróżniona przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za rok 2014 w kategorii Kultura. W ramach hobby zajmuje się rękodziełem: wycinankarstwem i wykonywaniem tradycyjnych dekoracji z krepy.

iej

iej

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe