Strażacy zapraszają!

  • 09.12.2019, 18:17 (aktualizacja 09.12.2019, 18:24)
  • iej
Strażacy zapraszają!
14 grudnia 2019 roku dniem otwartej strażnicy w Komendzie Powiatowej PSP w Złotowie.

W sobotę 14 grudnia 2019 roku (sobota) w godzinach 10.00-14.00 będzie możliwość zwiedzenia obiektów, zapoznania się z wyposażeniem jednostki w pojazdy i sprzęt ratowniczo-gaśniczy, zapoznania się z pracą strażaków.  Ponadto w ramach kampanii społecznej  „Obudź bezpieczeństwo – uratuj Życie!”, zostaną omówione zagrożenia okresu zimowego, w szczególności zagrożenia jakie mogą wystąpić w budynkach mieszkalnych w związku z sezonem grzewczym, a przede wszystkim z niewłaściwym użytkowaniem systemów grzewczych (pieców kaflowych, centralnego ogrzewania, kominków, pieców, kuchenek gazowych, grzejników elektryczno-olejowych) oraz zaniedbaniami w zakresie ochrony przeciwpożarowej własnych domostw (brak przeglądów kominiarskich, pieców gazowych, instalacji elektrycznych, brak dla własnego bezpieczeństwa podręcznego sprzętu gaśniczego typu gaśnica, spray gaśniczy).

Podczas spotkania będzie możliwość zapoznania się z mobilnym symulatorem zagrożeń pożarowych i ekologicznych domu jednorodzinnego, pozwalającego ukazać i zobrazować szerokie spektrum zagrożeń pożarowych i ekologicznych, występujących w naszych mieszkaniach i domach. Zastosowanie realistycznego modelu przy odwzorowaniu elementów wyposażenia i postaci w odpowiedniej skali pozwala poprzez system wizyjny przekazanie obrazu na odbiorniki elektroniczne co umożliwia zorganizowanie interesujących i aktywnych zajęć, zwłaszcza dla najmłodszych słuchaczy.

Serdecznie zapraszamy!

KP PSP Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe