Burmistrz w sprawie odpadów

  • 08.12.2019, 16:34 (aktualizacja 08.12.2019, 16:47)
  • iej
Burmistrz w sprawie odpadów krajenka.pl Wiadomość od burmistrza dla świątecznie przystrojonej Krajenki
Na profilu burmistrza Krajenki Stefana Kiteli pojawiły się pisma dotyczące cen odbioru odpadów w ramach PRGOK

Szanowni Państwo. Ostatni tydzień obfitował w szereg wydarzeń. Niewątpliwie najważniejszą była informacja dotycząca zmiany opłat za wywóz śmieci. Zaproponowana przez Związek PRGOK stawka jest nieakceptowalna społecznie. Na kolejnym zgromadzeniu Związek wycofał się z podwyżek. 

W mijającym tygodniu zorganizowałem spotkanie z Radą Miejską, spotkałem się z Wiceprzewodniczącą Pilskiego Regionu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi Panią Elżbietą Sieg oraz Dyrektorem Generalnym firmy ALTVATER zajmującej się wywozem śmieci. Skierowałem pismo do firmy ALTVATER i Zarządu Związku, które otrzymali do wiadomości wszyscy członkowie zgromadzenia (w załączniku).  

Nie ulega wątpliwości, że na cenę wywozu i utylizacji śmieci ogromny wpływ mają wprowadzone podwyżki niezależne od samorządów (opłaty środowiskowe, podwyżki wynagrodzeń i inne), ale również luki w samym systemowe. W Związku śmieciowym brakuje ponad 20% deklaracji mieszkańców. Jedną z możliwych form naliczania i pobierania opłat jest naliczanie opłaty w zależności od zużycia wody, np: 8 zł od 1 m sześciennego. Średnio w Gminie Krajenka przeciętny mieszkaniec zużywa 3 m sześcienne wody miesięcznie. Jedni więcej inni mniej, ale wodę zużywają również ci, którzy nie zostali zadeklarowani i zgłoszeni do systemu.   

Funkcja przewodniczącego Związku jest funkcją rotacyjną. Do końca grudnia 2019 roku zgodnie ze statutem Związku pełni ją przedstawiciel Gminy Krajenka. Od stycznia 2020 roku funkcję tę pełnił będzie inny włodarz zgodnie z kolejnością alfabetyczną. Przedstawiciele Zgromadzenia za udział w pracach i obradach Związku nie pobierają wynagrodzenia ani diety. O przystąpieniu lub wystąpieniu ze Związku Międzygminnego decyduje Rada Miejska.

iej

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lol
Lol 09.12.2019, 06:20
Smutne ze jak ktos z gminy Krajenka ma inne zdanie od wladzy to wiąże sie go z przegranymi kandydatami w wyborach samorządowych. Ludzi którzy maja odmienne zdanie jest duzo wiecej i oni ISTNIEJĄ czy to sie komuś podoba czy tez nie bo mamy wolność słowa wbrew tzw KODowcom
Państwo
Państwo 08.12.2019, 22:07
Za wszystkim stoi polityka PiS. Sprytnie uderzają w samorządy z każdej strony.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 08.12.2019, 20:55
Najpierw zaglosował za podwyzkami ale przesadzili jako zwiazek z kwota upss nie wyszlo ludzie sie skapneli co sie dzieje zaczeli węszyć wiec co robi S.K mówi heloooo zalatwie Wam taniej taki wujek dobra rada. Ale ten lud ciemny ze tego nie widzi.
pol
pol 08.12.2019, 17:23
Kitela wdepnął w g ..... wprowadzając gminę do pilskiego związku. Teraz już wie co mu grozi i się przestraszył.
Lol
Lol 08.12.2019, 17:56
A co mu grozi? Nie wygląda na przestraszonego. Raczej na kompetentnego do rozwiązania tej kwestii ? Nie wykorzystuje niezadowolenia ludzi, jak niektórzy by zaistnieć.
Żałosne
Żałosne 08.12.2019, 22:09
Dokładnie. Podnieśli się nagle pokonani w wyborach Panowie żeby trochę zaistnieć...
Ste
Ste 19.01.2020, 21:05
Tuba propagandowa

Pozostałe