Strażackie pożegnanie ze służbą

  • 06.12.2019, 14:33
  • iej
Strażackie pożegnanie ze służbą
29 listopada 2019 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Złotowie odbyła się uroczystość pożegnania ze służbą w Państwowej Straży Pożarnej asp. sztab. Tomasza Cieślika i st. asp. Dariusza Tarasa, którzy to przeszli na emeryturę. Podczas uroczystości obecni byli Komendant Powiatowy PSP w Złotowie st. kpt. Jarosław Kołak z zastępcą bryg. Leszkiem Wójcikiem i koledzy z komendy.

 

Aspirant sztabowy Tomasz Cieślik przygodę z pożarnictwem rozpoczął we wrześniu 1992 roku od nauki w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu. 1 kwietnia 2019 roku jako funkcjonariusz pożarnictwa zaczął pełnić służbę w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie na stanowisku dowódcy zastępu. W 1995 roku objął stanowisko młodszego inspektora. Pełniąc służbę w systemie ośmiogodzinnym nadzorował sprawy kadrowe. W następnych latach był mianowany  na stanowiska: inspektor, starszy inspektor i w 2008 roku został mianowany na stanowisko kierownika sekcji w Sekcji organizacyjno-kadrowej i archiwizacji.  W okresie pełnienia służby został wyróżniony licznymi oznaczeniami: brązowym, srebrnym i złotym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” i brązowym medalem „Za zasługi dla obronności kraju”.

Aspirant Dariusz Taras przygodę z pożarnictwem rozpoczął w październiku 1993 roku jako funkcjonariusz pożarnictwa w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie na stanowisku stażysty. W 1995 roku został mianowany na stanowisko młodszy ratownik w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Złotowie. W następnych latach był mianowany na stanowiska: ratownik, starszy ratownik, specjalista ratownik, starszy ratownik, a od 01 listopada 2011 rok objął stanowisko dowódcy zastępu. W okresie pełnienia służby został wyróżniony licznymi oznaczeniami: brązowym, srebrnym i złotym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”.

Koledzy  dali się poznać z dobrej strony jako funkcjonariusze zaangażowani w życie jednostki, wykonujący dobrze przydzielone zadania służbowe. 

Serdecznie gratulujemy, a emerytom życzymy spełnienia wszelakich planów oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

KP PSP Złotów

iej

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe