Szerzej i bezpieczniej na drodze

  • 05.12.2019, 23:27
  • iej
Szerzej i bezpieczniej na drodze
Sporo się ostatnio dzieje na drogach powiatowych w południowej części gminy Złotów. Efekty pracy drogowców są już doskonale widoczne. Poszerzenie jezdni o metr (do pięciu metrów) na odcinku około 7,5 km od Kleszczyny przez Skic do skrzyżowania z drogą prowadzącą w kierunku Górki Klasztornej w zdecydowany sposób poprawiło bezpieczeństwo kierowców podróżujących tą trasą.

Trzeba zaznaczyć, że w ramach tej inwestycji jezdnię biegnącą wzdłuż boiska sportowego w Skicu poszerzono nie o metr, lecz o 2,5 m, co ma dać użytkownikom tego obiektu swobodę i komfort parkowania.

Roboty drogowe prowadzone są także w samej Kleszczynie, gdzie drogowcy również wykonują poszerzenie. Prace już się kończą, a ich ostatnim etapem będzie wylanie na modernizowanym odcinku drogi asfaltowej nakładki.

Wszystkie wspomniane prace finalnie prowadzić mają do kompleksowej modernizacji drogi na odcinku od Kleszczyny do Sławianowa. Jej wykonanie będzie możliwe w przypadku uzyskania dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Władze Powiatu Złotowskiego zamierzają ubiegać się o środki z tego programu, o czym Starosta Złotowski Ryszard Goławski, Przewodniczący Rady Powiatu Złotowskiego Julian Brewka i dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Złotowie Mirosław Jaskólski rozmawiali wczoraj z Przewodniczącym Rady Gminy Złotów Sławomirem Czyżykiem. Pierwszy krok w tym kierunku został już wykonany – rozpoczęła się procedura przygotowywania dokumentacji niezbędnej do aplikowania o środki z FDS.

Wykonanie opisywanych inwestycji możliwe było dzięki między samorządowej współpracy. 100 tys. zł wyasygnowała ze swego budżetu gmina Złotów, 200 tys. zł to środki pochodzące z Powiatu Złotowskiego.

Patrycja Kajewska
iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obywatel
Obywatel 06.12.2019, 16:08
Ja się bardzo cieszę! Codziennie pokonuję tę drogę i wykonane poszerzenie bardzo poprawia komfort jazdy. Jeszcze tylko krzaki na poboczach wyciąć i będziecie jako tako. Czekam na kontynuację...
Obserwator
Obserwator 06.12.2019, 11:50
Jak zwykle ustawiona fotka musi być, żeby było widać decydentów. To obowiązek dbać o drogi i bezpieczeństwo. Mega inwestycja. Inna sprawa, że bardzo potrzebna, bo ta droga wygląda jak w XIX wieku.
gość420
gość420 09.12.2019, 16:55
w XIX wieku drogi były w znacznie lepszej kondycji niż ta po remoncie
bijmy się w czoła
bijmy się w czoła 06.12.2019, 09:07
Jesteście wspaniali. Podziwiam trud Pana Starosty i Pana Przewodniczącego. Zamiast kupić coś swoim dzieciom Wy odważnie przekazujecie to na drogi publiczne. Czuję się zobowiązany. Czy mam wpłacić 500 dolarów na fundację czy mogę swobodnie pojechać do Łobżenicy.Jeszcze raz wdzięcznie dziękuję za hojność Wielkiej Komisji, że zechciała udeptać grunt dla szarości powiatu.
ppp
ppp 06.12.2019, 07:52
Co to za standardy? W Niemczech chłop ma lepszą drogę na pole niż u nas droga powiatowa. I tyle. Z czego się cieszyć? Dziurawe, koślawe z poboczami wystającymi na pół metra... Szkoda gadać.

Pozostałe