Przebudowa skrzyżowania w Lipce

  • 03.12.2019, 11:52
  • iej
Przebudowa skrzyżowania w Lipce

Dzisiejszy dzień rozpoczął się od ważnego spotkania. W Urzędzie Gminy w Lipce podpisana została umowa na przebudowę skrzyżowania ulic Kościuszki i Kolejowej oraz drogi powiatowej - ulicy Kolejowej w Lipce. Podpisy na wspomnianym dokumencie złożyli Starosta Złotowski Ryszard Goławski i wicestarosta Małgorzata Sameć przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Grzegorza Piękosia oraz przedstawiciel wykonawcy Przemysław Kowalczyk.

Umowę podpisano w obecności Wójta Gminy Lipka Przemysław Kurdzieko, przewodniczącego tamtejszej rady gminy Piotra Wandasa, a także dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Złotowie Mirosława Jaskólskiego.

Jako wykonawca w drodze przetargu wybrana została firma Pol-Dróg Drawsko Pomorskie S.A. Realizacja zadania kosztować będzie nieco ponad 3 mln 390 tys. zł.

Przypomnijmy, Powiat Złotowski uzyskał dla przedmiotowej inwestycji dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na maksymalnym poziomie 80 % jej ogólnej wartości. Pozostałe 20 % środków ze swoich budżetów wyasygnowały Powiat Złotowski i Gmina Lipka.

Realizacja tej inwestycji dla mieszkańców Lipki i przyjezdnych oznacza szereg korzyści. Przede wszystkim w obrębie problematycznego dotąd skrzyżowania uregulowany zostanie ruch drogowy, co w oczywisty sposób przełoży się na poprawę bezpieczeństwa kierowców i pieszych.

Starostwo Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe