Remont na cmentarzu

  • 22.11.2019, 13:27
  • iej
Remont na cmentarzu
Na cmentarzu wojennym w Złotowie trwają prace związane z remontem mogił. Realizacja zadania dofinansowana jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach programu "Groby i cmentarze wojenne w kraju" w kwocie 180 tys. zł.

 

W ramach tego projektu na cmentarzu wykonane zostaną roboty, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa obiektu oraz poprawę wizerunku i estetyki cmentarza. Z biegiem lat elementy infrastruktury tego miejsca postarzały się oraz uległy zużyciu, dlatego wymagają prac konserwacyjnych i budowlanych. Dzięki temu to miejsce pamięci i jego otoczenie zostanie utrzymane w jak najlepszym stanie. Zadanie planowane jest do ukończenia w 2019 roku.

UM Złotów

iej

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 Mniej zdjęć więcej odwagi.
Mniej zdjęć więcej odwagi. 22.11.2019, 17:14
Jak widzimy Ministerstwo Kultury za rządu PiS wie co jest ważne dla pamięci o bohaterach okresu ll wojny światowej.
Chwała Bogu i Bohaterom.
Brawo burmistrz za korzystanie z programu rządowego. Oby jeszcze wdrożyć dotowane programy gospodarcze.
Obserwator
Obserwator 23.11.2019, 23:10
Ministerstwo Kultury za nie-rządu PiS zapewne wie, że spoczywają tam również żołnierze radzieccy - trzeba si e Putinowi przypodobać ?
Dekomunizacji Tak - Wariactwu Nie.
Dekomunizacji Tak - Wariactwu Nie. 24.11.2019, 23:21
Do Obserwator. z wykrzyknikiem!
Tak tam na tym cmentarzu spoczywają również żołnierze radzieccy i nie pod wodzą Putina oni wyzwalali Złotów i jego okolice.
Gdybyś miał choć trochę zrozumienia dla okrutnej historii która ich też dotknęła przez co wielu młodych chłopaków czy chcieli czy nie pchnęła do pogoni za największymi zbrodniarzami współczesnego świata.
To nie ci którzy oddali swoje życie w walce o nasze tereny byli winni 45 cio letniemu zniewoleniu nas Polaków przez Wielkiego brata że wschodu. Zresztą ci co po ll wojnie światowej do tego doprowadzili pokoleniowo jeszcze dzisiaj zajmują wysokie stanowiska w Polsce i Europie nie wspominając o Ameryce. Nasza Komunistyczna niewola i zacofanie ma wielu ojców czego skutki odczuwamy do dzisiaj.
Zatem dobrze że są ludzie którzy to rozumieją i chcą doprowadzić do odnowienia godnego miejsca na którym spoczęli ci którzy w tamtych okrutnych czasach przeciwstawili się hitlerowskiej zagładzie świata polegającej na eksterminacji różnych narodowości w tym Polaków chcąc zostać nadludźmi aryjskiego pochodzenia. Z wszystkiego złego tamtego okresu dobrze się stało że wschód otrząsnął się z swojej niemocy wobec hitlerowskich Niemiec i ogromną liczebnością wojska oraz sprzętu przy udziale utworzonego na ich terenie Ludowego Wojska Polskiego pogonił Niemców tam gdzie polskie wojsko mogło zatknąć polską Biało Czerwoną flagę której barwy się nie zmieniły. Chwała za to wszystkim którzy do tego zwycięstwa się przyczynili a poległym żołnierzom wszystkich narodowości szczególnie.
Z tego też powodu należy zadbać o teren tego cmentarza aby następne pokolenia nie zapomniały o tamtym strasznym czasie. Trzeba zrobić wszystko aby tamta historia nigdy się nie powtórzyła.
Straszne w tym zadaniu byłoby jedynie to gdyby w renowację cmentarza zaangażowani byli Komuniści i ich potomkowie którzy z pokolenia na pokolenie jako Komuniści wiedząc że Polska została sprzedana sowietom, czym utraciła wywalczoną Wolność, Niepodległość i Niezależność na kolejne 45 lat służyli im z wielkim oddaniem nie stroniąc od zbrodni na swoich rodakach.
Ale temu już ci pochowani tam żołnierze winni nie byli.
historii uczcie się
historii uczcie się 25.11.2019, 11:35
Poucz się Historii a potem pisz.jak piszesz o komunistach to jakiej narodowości na pewno nie polskiej.Polskę pod opiekę Związku Sowieckiego wepchnęła WIELKA TRÓJCA ROOSWELT,CHURCHIL & STALIN.
HISTORIA to nie opowieść.
HISTORIA to nie opowieść. 25.11.2019, 13:06
Jak piszesz o nauce wynikającej z historii to czytając że zrozumieniem zauważył ta że i ustalenia tej ,, Trójcy " zostali uwzględnieni w powyższym komentarzu.
Natomiast co do pielęgnacji i umacnianiu wynikających z przynależności sowieckiej okupacji, całą winę ponoszą polscy Komuniści i nikt więcej. To oni jako proletariusze tej niewoli tłumili wolnościowe poczynania Polaków aby uniezależnić się od wschodu i radzieckiej niewoli.
Tak historie trzeba znać i ja rozumieć.
Ci żołnierze polegli na naszym terenie z tą trójcą nie mieli nic wspólnego i taka jest prawda.
bzyknieta
bzyknieta 25.11.2019, 18:18
jesteś chora.
Demokracja, każdy ma swoją.
Demokracja, każdy ma swoją. 25.11.2019, 20:38
Widać jednorazowe - bzyknięcie -nie pomaga w zrozumieniu tematu roli Armii Czerwonej i LWP w ll Wojnie Światowej.
Chwała wszystkim bohaterom walki o wyzwolenie Polski spod niemieckiej okupacji i hańba tym którzy godzili się przez dziesiątki lat na trwanie w okupacji radzieckiej która zniewoliła kilka pokoleń Polaków.
Wszyscy którzy dobrowolnie do tego się przyczynili zasługują jedynie na potępienie bowiem czynili to w ramach korzyści które za zgodą głównych Sekretarzy KC PZPR otrzymywali.
To co dzisiaj dzieje się w rozliczaniu historii to kpina polegająca na demontażu symboli komunistycznych ( Miecze Grunwaldzkie) przy jednoczesnym gloryfikowaniu zagorzałych Komunistów ( L. Miller).
I jak tu przy takiej dekomunizacji przekonać społeczeństwo hoćby do zmiany nazw ulic a tym samym uhonorować też poległych bohaterów walczących o wyzwolenie Polski spod okupacji sowieckiej.
Widać nasza współczesna walka z przeszłością to walka Don Kichota z wiatrakami.
Ludzie którzy przeżyli czasy przyjaźni radzieckiej narzuconej przez możnych tamtego świata mają dość kręcenia lodów na kanwie brutalnej prawdy historycznej której dzisiaj nikt nie chce uznać bo to się politycznie w Polsce nie opłaca.


Pozostałe