Brawo, Frygi!

  • 18.05.2016, 18:42 (aktualizacja 18.05.2016, 18:45)
  • Janusz Justyna
Brawo, Frygi!
Harcerski Zespół Mandolinowy „Frygi” Zespołu Szkół w Łąkie, w składzie jedenastoosobowym, w I Ogólnopolskim Konkursie Kameralnym w Nakle nad Notecią wywalczył I miejsce.

Konkurs zorganizowało Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie „Razem Możemy Więcej” ze Studzienek, gmina Kcynia dla szkół nie muzycznych z całej Polski. W imprezie tej występować mogli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum, od duetu po orkiestrę kameralną w jednej kategorii: zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne i instrumentalne. Przesłuchania odbyły się w pięknej scenerii Przystani „Marina”, a ogłoszenie wyników i koncert laureatów w sali kinowej w centrum miasta. Potem nastąpił koncert w wykonaniu jury festiwalu.

Ciekawostką tegorocznego konkursu były warsztaty muzyczne, które odbyły się w budynku Zespołu Szkół w Paterku. „Frygi” ćwiczyły pod okiem przewodniczącego jury Krzysztofa Krymera i były zafascynowane jego podejściem do uprawiania muzyki, przeogromną wiedzą i umiejętnościami.

Harcerze z zespołu „Frygi” serdecznie dziękują Panu Wójtowi Przemysławowi Kurdzieko i Hufcowi ZHP Złotów za umożliwienie wyjazdu na w/w konkurs, którego celem był dalszy artystyczny rozwój dziecka ze środowiska wiejskiego i przeżycie kolejnej młodzieńczej przygody.  

(ab)  

Janusz Justyna

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Fani
Fani 19.05.2016, 11:02
Gratulacje dla Zespołu Mandolinistów "FRYGI" Jesteście najlepsi w powiecie złotowskim.Należy Wam sie nagroda pieniężna od Starosty złotowskiego,który czesto daje na chór Cecylia to tym bardziej dla Was Duza Nagroda sie nalezy bo Złotowiacy Was uwielbiaja za Wasz talent muzyczny i piekne wykonania utworów muzycznych,nawet standardów Światowych.Brawo i do przodu !!!

Pozostałe