Katarzyna Józefowska w Brukseli

  • 19.11.2019, 15:40 (aktualizacja 19.11.2019, 17:45)
  • iej
Katarzyna Józefowska w Brukseli
16 listopada odbył się V (jubileuszowy) Kongres Kobiet w Brukseli. Był on poświęcony ekonomii feministycznej.

Odbyły się cztery panele dyskusyjne poruszających takie tematy jak:

  1. Co ma piernik do wiatraka? Kobiety a gospodarka”. W tym panelu zaproszone ekspertki opowiedziały czym jest ekonomia z perspektywy feministycznej, dlaczego na ekonomię dziś patrzymy tak jak patrzymy, kim był Adam Smith i kto mu gotował obiad oraz jakie dla kobiet są konsekwencje obecnego postrzegania ekonomii i gospodarki.

  2. Madki_nieroby”- upiorne czy wyzwolone. Jaka polityka rodzinna dla kobiet? Wraz z ekspertkami i ekspertami zastanawialiśmy się czym jest polityka rodzinna i socjalna, jaka może być jej rola. Jakiej polityki potrzebują kobiety. Został dotknięty temat 500+ i nieodpłatnej pracy kobiet.

  3. Siłaczki. Kobiety sukcesu, Prekariuszki. Ekonomiczny sukces kobiet: wyzwania i wizje. Co dla kobiet znaczy bycie przedsiębiorczynią? Czy zawsze jest to wolny wybór? Jaka jest przedsiębiorczość kobiet i czy w ogóle można taka kategorię wyodrębnić?

  4. Ekonomia ciała- emancypacja ekonomiczna a emancypacja seksualna. Jak ekonomia określa i definiuje ciało kobiece? Czy je zawłaszcza?

     

Podczas Kongresu Kobiet prowadzono także warsztaty :

1 „To JA wyznaczam granice”

2 „Gotowe na wszystko. MAMAgerki. Pracownice i Szefowe. Wszystkie jesteśmy przedsiębiorczyniami.”

3 „Jak przeprowadzić własną rewolucję seksualną”

4 „Prawa pracownicze w Belgii (w sektorze titres services)”

5 „Przebudzenie Kobiecej MOCY

6 „WypalONA – Jak sobie radzić z wypaleniem zawodowym”

7 „Jak zyskać pewność siebie na rozmowie kwalifikacyjnej?”

8 „Ekofeminizm od teorii do praktyki”

Prowadzące panele dyskusyjne i warsztaty są znanymi feministkami, przedsiębiorczyniami, ekspertkami, społeczniczkami i polityczkami. Wśród nich prof. Magdalena Środa, Henryka Bochniarz, Joanna Piotrowska, Ewa Rumińska- Zimny, Irmina Kotiuk, Agata Dziuban, Agata Araszkiewicz.

Dzień wcześniej Brukselski Kongres Kobiet gościł w Parlamencie Europejskim. Dyskutowano o klimacie, o tym jak lepiej chronić kobiety przed przemocą i jak budować skuteczną politykę socjalną. Głos zabrały m. in. Danuta Huebner, Magdalena Adamowicz, Jerzy Buzek, Sylwia Spurek, Magdalena Środa i Henryka Bochniarz.


Mój wyjazd do Brukseli doszedł do skutku dzięki Wielkopolskiemu Kongresowi Kobiet, Kongresowi Kobiet Północnej Wielkopolski i dr Sylwii Spurek, europarlamentarzystce z Wielkopolski.

Przez te dwa dni pełnych emocji, energii i ważnych rozmów mogłam zwiedzić Parlament Europejski, Biuro Leszka Millera, Muzeum Historii Europy. Moim przewodnikiem był asystent europosła Leszka Millera Marek Tomczyk.

W piątek wieczorem zwiedzanie starej części Brukseli i kolacja na zaproszenie Leszka Millera z innymi uczestniczkami KK z Wielkopolski. Zaś w sobotę uroczyste zakończenie V Kongresu Kobiet w Brukseli w klubie De Ultieme Hallucinate,, gdzie odbyła się impreza z koncertami, tortem i szampanem.

K. Józefowska


 


  

iej

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
My Naród
My Naród 25.11.2019, 06:40
Babo wara od naszych dzieci od naszych żłobków przedszkoli szkół ... jasne !!
Złotowiak
Złotowiak 24.11.2019, 10:51
POjecjhała donosić na Polskę ,tak donoszą ci z POKO .
Follow
Follow 20.11.2019, 11:48
I co z tego, że Pani Józefowska pojechała do Brukseli? Ja byłem ostatnio w Paryżu i Madrycie
ze strony organizatora warsztaty
ze strony organizatora warsztaty 19.11.2019, 23:37
14h00-15h30 – „Jak przeprowadzić własną rewolucję seksualną”, prowadzenie Joanna Keszka. Jeśli jesteś ciekawa, czego jeszcze nie wiesz o swojej kobiecej seksualności i chciałabyś dowiedzieć się jak bardziej cieszyć się seksem, koniecznie weź sprawy w swoje ręce i weź udział we Własnej Rewolucji Seksualnej! Będzie można też obejrzeć, wybrać i kupić wyjątkowe wibratory i gadżety erotyczne z oferty www.LoveStore.Barbarella.pl – kobiecego butiku z zdrowymi i praktycznymi gadżetami erotycznymi.
idźmy za postępem równym krokiem
idźmy za postępem równym krokiem 20.11.2019, 07:05
Oferta zapewne była szeroka, gama produktów na pewno nie odstawała jakością, kolorem i rozmiarem do pozostałych atrakcji jakie witają na gości w tym zacnym miejscu. Pytanie czy Rada Kobie dysponuje budżetem, czy nie? Jeśli nie jest to jeszcze do rychłego naprawienia. Koniecznie zatem miasto powinno wyasygnować pewną kwotę aby zakupić ze strony LoveStore.Barbarella dostateczną ilość produktów na potrzeby złotowskiej Rady Kobiet. Uważam, że postępowa wysoka rada powinna mieć na sali sesyjnej choćby mały kosz wibratorów, dild, kulek na sznurku, które w dowolnym momencie członkinie będą sobie mogły pobrać i bez skrywanej pruderii użyć w dowolnym momencie obrad. Gmina powinna tez wyznaczyć pracownika aby dbał o stan urządzeń,mam tu na myśli odpowiednią konserwację, pilnowanie stanu naładowania urządzeń, higienę a także uzupełnianie lubrykantów.
As
As 19.11.2019, 18:33
Dlaczego zdjęcie bez peta w paszczu?
Ewa
Ewa 19.11.2019, 18:29
Świetny artykuł, doczytałam 3 zdania i przysnelam.... Po obudzeniu dojrzałam Buzka który trzyma Pania za *** oraz talerz jedzenia. Jeśli ktoś na portalu z wiadomościami publikuje talerze muli z miejsca gdzie dla osób tam pracujących to codzienność - jego inteligencja jest daleko w polu. Czekam na jakiś kubeczki z dlugopisami albo widoki notesow na stołach. Może by Pani tam została ? Złotów sobie jakoś poradzi
to ona dla kariery
to ona dla kariery 20.11.2019, 09:55
Ten Buzek ze Śląska nic tam nie zrobił oprócz remontu synagog ale wepchnął brzydką córkę na aktorkę.Teraz nie ładna na aktorkę ale czy na poparcie a w radiu nie wymawiają R i pchają się po znajomości do radia nawet na naczelnego,
z Buzkiem tym starym zg.nie zrobiłabym sobie zdjecia,nigdy.
RR
RR 19.11.2019, 18:03
Super! Jest tylko prośba , żeby się pani trzymała z daleka od szkół a przede wszystkim od naszych dzieci. Proszę tą swoja ideologie uprawiać w swoim gronie i wsród sobie podobnych. Najlepiej niech sobie w tej brukseli zostanie i wszelkie wibratory jakie tam pani oglądała tamże sobie powtyka gdzie tylko może.
KJ
KJ 20.11.2019, 09:17
Popieram. Z dala od szkół i dzieci!!!!
Margaret blue
Margaret blue 19.11.2019, 17:20
Korzystała pani z warsztatów, jedne z nich to: „Jak przeprowadzić własną rewolucję seksualną” Od czego Pani zacznie?
Nauczycielka
Nauczycielka 19.11.2019, 18:23
Od zajęć pt " Jak związać się z własnym uczniem "

Pozostałe