Przedszkolaki, do hymnu!

  • 15.11.2019, 11:30
  • iej
Przedszkolaki, do hymnu!
8. 11. 2019 r. dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Złotowie wraz z zaproszonymi gośćmi – panią Danutą Szewczuk i panią Urszulą Jiers–Żyłką oraz pracownikami przedszkola wzięły udział w uroczystej akademii zorganizowanej z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 W pięknej biało- czerwonej scenerii dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki o niepodległości oraz zatańczyły tradycyjny polski taniec – Krakowiak. Przedszkolaki obejrzały też prezentację multimedialną oraz wysłuchały krótkich informacji o rozbiorach Polski i walkach o odzyskanie niepodległości. Była to wspaniała i pouczająca lekcja historii dla przedszkolaków, budująca postawę dumy i zamiłowania do ojczyzny. O godzinie 11.11 wszyscy wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, włączając się w ten sposób do akcji „Szkoła do hymnu” organizowanej pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Cała uroczystość miała podniosły i wzruszający charakter, dzięki czemu zapadła wszystkim uczestnikom głęboko w sercach. Jej zwieńczeniem był przemarsz patriotyczny przedszkolaków ulicami Złotowa, podczas którego powiewały biało- czerwone chorągiewki wykonane przez dzieci.

iej

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe