Jedno dziecko - jedno drzewo

  • 15.11.2019, 10:42 (aktualizacja 16.11.2019, 00:05)
  • iej
Jedno dziecko - jedno drzewo
Dzisiaj na terenach w okolicy "rolniczaka" akcja sadzenia drzew - utożsamianie małych złotowian z ekologią

Dziecko urodzone w Złotowie w 2019 roku? Rodzice mogli zaznaczyć ślad tego wydarzenia w wyjątkowy sposób.

Do udziału w wydarzeniu zaproszono rodziców i opiekunów dzieci urodzonych w 2019 roku w miejscowym szpitalu, które są zameldowane w Złotowie. Akcja nawiązuje do tradycji upamiętniania ważnych życiowych wydarzeń poprzez posadzenie pamiątkowego drzewa. Rodzice uczestniczący w przedsięwzięciu otrzymają stosowny certyfikat, a przy każdym drzewku stanie pamiątkowa tabliczka z imieniem maluszka!

Tekst ze starostwa:

Czternaścioro maluchów urodzonych w złotowskim szpitalu i zameldowanych w Złotowie otrzymało dziś od swoich rodziców wspaniały prezent na całe życie. Na pamiątkę ich przyjścia na świat posadzono drzewa.

Dla chłopców inicjator akcji, tj. Nadleśnictwo Złotów, przygotował dęby. Dziewczynki, zgodnie ze starym zwyczajem, otrzymały lipy. Wszystkie umieszczono w ziemi z nadzieją na zdrową przyszłość i pomyślny wzrost.

Dwa z nich pomogli zasadzić partnerzy akcji, tj. Starosta Złotowski Ryszard Goławski i Burmistrz Miasta Złotowa Adam Pulit. Pomocą służył również Nadleśniczy Nadleśnictwa Złotów Tomasz Konieczny.

Tym sposobem na terenie za dawnym "Rolniczakiem" ku niebu piąć się będzie wyjątkowy kompleks.

Rodzice uczestniczący w przedsięwzięciu otrzymali stosowny certyfikat. Już wkrótce przy drzewkach staną pamiątkowe tabliczki z imionami maluchów.

iej

Zdjęcia (38)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe