Wielkie święto seniorów!

  • 14.11.2019, 23:34 (aktualizacja 15.11.2019, 08:53)
  • iej
Wielkie święto seniorów!
W czwartek w sali kinowej Złotowskiego Domu Kultury odbył się Dzień Seniora, którego organizatorem był Dzienny Dom Opieki Senior-Wigor działający przy Fundacji CiS - Chcemy Integracji Społeczeństwa.

Wydarzenie miało bogaty program, w myśl zasady - dla każdego coś dobrego. Były występy wokalne - minirecital Urszuli Belki oraz zespołu Olibabki pod kierownictwem Aleksandry Wawrzeńczyk. Wanda Bihun przygotowała w holu ZDK wystawę fotograficzną "Okna", gdzie bohaterami fotogramów byli uczestnicy zajęć w Dziennym Domu Opieki Wigor-Senior. W projekcji multimedialnej zdjęcia współczesne Złotowa zostały porównane ze starymi zdjęciami miasta ze zbiorów Janusza Justyny. Wiersz w podobnym klimacie recytowała pani Elżbieta Borczyk. Niezwykle barwnie o swych podróżach oraz o fotograficznym spacerze ulicami miasta mówiła Katarzyna Piątkowska, w duecie z Mieczysławem Augustynem, któremu chwilę wcześniej burmistrz Złotowa Adam Puli oraz przewodniczący RM złożyli podziękowania za wspierania Złotowa w czasie, gdy gość specjalny Dnia Seniora był senatorem w Senacie RP.

Niezwykłe emocje tak na widowni, jak i wśród uczestniczek wzbudziły wybory Miss Seniorów. Włodarze miasta ogłosili wyniki, gdzie każda z pań otrzymała swój własny, osobny tytuł. Panie dzielnie wspierali chłopcy z MOSu w Krajence!

Ucztę duchową zakończył poczęstunek w holu ZDK, z atrakcją - ciastkami Krajanka. Opiekę nad sprawnym przebiegiem Dnia Seniora sprawowała Ola Mueller, Arkadiusz Król oraz pracownicy Domu Wigor-Senior i członkowie Fundacji CIS pod kierunkiem Doroty Staszewskiej.

A kolejny Dzień Seniora dopiero za rok, ale już dzisiaj rodziły się pomysły na kolejną edycję!

Brawo!

iej

 

 

 

iej

Zdjęcia (103)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe