Wdzięczność dla kombatantów

  • 12.11.2019, 10:16
  • iej
Wdzięczność dla kombatantów

Lipkowskie Koło Gminne Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych zakończyło działalność. Podczas wczorajszych, powiatowo-gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości jego członkowie i podopieczni pożegnali się z formalną działalnością, jednak - jak zaznaczył prezes Zarządu Koła Miejskiego ZKRPiBWP w Złotowie Tadeusz Korczak - będą trwać, póki starczy im sił.

Uroczystość była doskonałą okazją, by wyrazić wobec nich wdzięczność za wieloletnią, pełną zaangażowania pracę na rzecz lipkowskiego koła.

Starosta Złotowski Ryszard Goławski wraz z wicestarostą Małgorzata Sameć podziękowali kombatantom i podopiecznym za wytrwałe propagowanie patriotycznych postaw, pielęgnowanie pamięci należnej ludziom, którym zawdzięczamy własne państwo, a także za wszelką aktywność w budowaniu wspólnoty, zarówno tej społecznej, jak i narodowej w gminie Lipka.

Dziękując, przekazali pamiątkowe medale XX-lecia Powiatu Złotowskiego. Wcześniej podobny gest uczynił wójt Gminy Lipka Przemysław Kurdzieko wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Lipka Piotrem Wandasem. W tej uroczystej atmosferze odebrał też od Janiny Korniach - prezes lipkowskiego koła - kombatancki sztandar. Zostanie on wyeksponowany w miejscowej izbie pamięci.

Starostwo Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe