Stroiszowa szajka rozbita!

  • 08.11.2019, 00:20
  • iej
Stroiszowa szajka rozbita!

 

Przestępcza szajka kradnąca stroisz w złotowskich lasach została rozbita przez straż leśną z Nadleśnictwa Złotów i Nadleśnictwo Lipka, Lasy Państwowe. Złodzieje kradli gałęzie świerkowe wykorzystywane do produkcji wieńców i ozdób nagrobnych. Kradzieży dokonywali w lasach powiatu złotowskiego i pilskiego, a w ostatnim czasie głównie na terenie Nadleśnictwa Złotów. Grupa była wyspecjalizowana – w ciągu jednej nocy mogli ukraść nawet 6 metrów sześciennych stroiszu.

Okres, w którym obchodzimy Wszystkich Świętych i odwiedzamy groby naszych bliskich to czas wytężonej i niebezpiecznej pracy dla strażników leśnych w całej Polsce. Każdego roku prowadzona jest akcja „Stroisz”. To wspólne patrole leśników i policjantów w lasach oraz podejmowanie specjalnych działań mające na celu walkę z nielegalnym pozyskiwaniem stroiszu z lasu. Złodzieje świerkowych lub jodowych gałązek tną las jak popadnie, byle szybciej i byle więcej. Wskutek takich działań, w niektórych uprawach i młodnikach leśnych w Polsce, niemal 100 procent drzew zostaje uszkodzonych.

Stroisz z lasu można pozyskiwać legalnie – wystarczy zgłosić się do leśnictwa, z którego chcemy zebrać gałązki drzew iglastych. Miejscowy leśniczy wskaże miejsce, gdzie można to zrobić bez szkody dla lasu.

Nadleśnictwo Złotów

iej

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe