Połaniec lubi Złotów!

  • 07.11.2019, 23:53
  • iej
Połaniec lubi Złotów! Delegacja ze Złotowa z burmistrzem Jackiem Tarnowskim i Teresą Pyzik
W ubiegłym tygodniu w Połańcu, mieście w woj. świętokrzyskim, gościło dwóch mieszkańców Złotowa, odwiedzając przy okazji rodzinne strony swych przodków

Migracja ludności po drugiej wojnie światowej na tzw. Ziemie Odzyskane w dużej mierze dotyczyła mieszkańców Kielc i okolic, w tym z powiatu Staszów i gminy Połaniec. Jak do tej pory oprócz wizyt na poziomie rodzinnym, niewiele się działo w zakresie zawiązywaniu znajomości pomiędzy miastami z tzw. kieleckiego i Ziem Zachodnich. Ostatnio pojawiły się takie próby, by nawiązać bliższe kontakty pomiędzy Złotowem i Połańcem. W delegacji, która się wybrała w woj. świętokrzyskie znalazł się złotowianin Stanisław Pawełek, znany działacz społeczny, wiceprezes stowarzyszenia Civitas Christiana w Pile oraz Włodzimierz Pankiewicz, artysta z Zakrzewa. W programie wyjazdu do Połańca, oprócz tradycyjnych spotkań z rodziną – Pyzikami, Wójcikami, Bednarskimi, była wizyta u burmistrza Połańca, Jacka Tarnowskiego. - Byliśmy bardzo serdecznie przyjęci – mówi Stanisław Pawełek – otrzymaliśmy materiały promocyjne do przekazania naszym władzom samorządowym. W rozmowach o ewentualnej współpracy uczestniczyła także radna połanieckiej Rady Miejskiej, Małgorzata Dalmata-Konwicka oraz Teresa Pyzik w bezpośrednim spotkaniu z burmistrzem. Rozmawialiśmy o chęci współpracy pomiędzy naszymi miasta na niwie sportu, czy kultury. Jesteśmy dobrej myśli!

Delegacja ze Złotowa odwiedziła ponadto lokalnego artystę-rzeźbiarza Józefa Regułę, kopiec Kościuszki, rodzinę repatriantów z Irkucka. Warto byłoby, aby Złotów nawiązał kontakty z Połańcem!

iej

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Złotowianin
Złotowianin 09.11.2019, 06:45
Tak patrze na GS - piękne, zadbane miasto! Można się przyjaźnić! :)

Pozostałe