Rodzinne igłą malowanie

  • 06.11.2019, 23:08 (aktualizacja 06.11.2019, 23:21)
  • iej
Rodzinne igłą malowanie
Dzisiaj w siedzibie Stowarzyszenia Pasja w klubie Mieszko SM Piast w Złotowie odbyło się otwarcie wystawy prac pań Kruczyńskich, mamy - Gizeli i córki - Teresy. Wystawa nosi tytuł "Igłą malowane"

Na otwarciu zjawiło się wiele osób, w tym członkowie klubu Pasja oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej. Przybyłych gości przywitała szefowa Pasji Jolanta Surma, przedstawiając pokrótce bohaterki wystawy. Prace obu pań wzbudzają autentyczny podziw, gdzie obrazy haftowane do złudzenia przypominają obrazy malowane. To dowodzi niesamowitej precyzji haftu! Wystawa potrwa przez najbliższe dni, warto zajrzeć do klubu Mieszko i zobaczyć obrazy malowane igłą!

 

Gizela Kruczyńska - zamieszkała w Złotowie, od  2002 roku zajmuje się haftem krzyżykowym. Od dzieciństwa lubiła wyszywać serwetki, poduszki itp. ale wyszywaniem na kanwie zajmuje się od czasu gdy córka ukończyła szkołę. Wykonuje obrazy wyszywane muliną na kanwie haftem krzyżykowym lub gobelinowym oprawiane w ramki. Wzory czerpie z czasopism „Haft Gobelinowy”, „Hafty Polskie”, „Kram z robótkami” itp. lub kupuje gotowe hafty z nadrukiem.

Teresa Kruczyńska - zamieszkała w Złotowie, od 1999 zajmuje się haftem krzyżykowym. W tym czasie rozpoczęła naukę w Szkole Zawodowej dla Dzieci Niesprawnych Ruchowo w Policach o profilu krawieckim, gdzie nauczyła się wyszywać. Wykonuje obrazy wyszywane muliną na kanwie haftem krzyżykowym lub pół krzyżykowym, a następnie oprawia je w ramki. Wzory czerpie z czasopism „Haft Gobelinowy”, „Hafty Polskie”, „Kram z robótkami” itp. lub kupuje gotowe hafty z nadrukiem.

iej

iej

Zdjęcia (24)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 07.11.2019, 09:12
Piękne prace
Pozdrawiam

Pozostałe