Proboszcz Kalinowski odznaczony!

  • 31.10.2019, 22:11 (aktualizacja 01.11.2019, 00:45)
  • iej
Proboszcz Kalinowski odznaczony! Ks. proboszcz A. Kalinowski podczas wizyty prezydenta RP A. Dudy
Ksiądz proboszcz Arkadiusz Kalinowski z parafii pw. sw. Piotra i Pawła w Złotowie odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski!

Jak informuje strona internetowa parafii: 29 października 2019 roku, decyzją Prezydenta RP, za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, księdza proboszcza Arkadiusza Kalinowskiego odznaczono Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Gratulacje!

iej

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (67)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
arbiter elegantiarum
arbiter elegantiarum 05.11.2019, 02:29
Przeczytałem tu kilka głosów rozsądku i one cieszą. Naszemu Księdzu proboszczowi życzymy niezłomności w działaniu i odwagi w zmaganiu się o Prawdę, czego mu do tej pory nie brakowało. Psy szczekają karawana jedzie dalej! Pozdrawiam!
Prawda
Prawda 04.11.2019, 21:56
Patrzę na te komentarze i widać jak skomunizowane jest złotowskie środowisko. Ktokolwiek jest związany z PIS to pochodzi spoza tego miasta- Podmokły z Małopolski, Fidurski z Mazowsza, Chorabik z Wyrzyska, Nurczyk z Mazur. Patrząc dalej to poseł Porzucek z Kielc, a były poseł Kraczkowski z Warszawy.Musieli przyjść ludzie z zewnątrz by zamieszać w tej komunie. Teraz im przeszkadza proboszcz z piękną kartą działalności społecznej w imię wolności. Całe środowisko złotowskie było wręcz zabetonowane przez komunistycznych agentów. W każdej instytucji wręcz się od nich roiło. Dzisiaj oni są , i ich potomkowie na forach internetowych.
Złotowiak
Złotowiak 05.11.2019, 08:59
Złotów był czerwony i jest . Złotów był UBecki i jest .Za mało w *** dostali złotowscy wyborcy i tyle w temacie .
SKIP
SKIP 05.11.2019, 18:33
Ten "Zlotowiak i Prawda" to już chyba nie wie gdzie jest.
Po pierwsze Ksiądz proboszcz A. Kalinowski nie dostał orderu za zasługi dla PiS.
Proszę jeszcze raz przeczytać informację za co ten order.
Poza tym z całym szacunkiem ale przyjezdni "dzialacze" PiSu w Złotowie żadnych sukcesów oprócz osobistych nie osiągnęli.
Dowodem na to niech będą ostatnie wybory samorządowe jak i do parlamentu. Przypomnę w całym powiecie tylko w Złotowie PiS nie wygrało,
Tak więc nie bardzo wiadomo w czyją stronę te bluzgi są kierowane.
Autochton - Tutejszy !!!!
Autochton - Tutejszy !!!! 04.11.2019, 23:47
Proszę nie obrażać rdzennych mieszkańców Złotowa bowiem nie wszyscy byli komunistami czy agentami.
Każdy z mieszkańców mógł przez lata zobaczyć kto z wymienionych powyżej przyjezdnych osób zrobił sobie zarówno najwięcej fotek od 1980 do 2019 r. z Komunistami i postkomunistami.
Gdzie te fotogeniczne osoby były przed 1980 rokiem kiedy złotowscy robotnicy protestowali i strajkowali w swoich zakładach pracy narażając się na szykany pracodawców wielokrotnie mianowanych przez Towarzyszy PZPR. Czy piszący o prawdzie wie kto wtedy stawał w obronie pracowników fizycznych.
Jeżeli ,,Prawda" pisze że potomkowie komunistycznych agentów są na forach internetowych to co on tu robi. Czyżby tymi oskarżeniami co do mieszkańców, oficjalnie przyznawał się do tego że był jednym z ścigających mieszkańców Złotowa u boku MO lub agentów który donosił na ówczesnych jak i dzisiejszych mieszkańców Złotowa.
Nam ogromnej większości mieszkańcom miasta Złotowa Ksiądz Proboszcz parafii Świętego Piotra i Pawła a także innych Parafi nie przeszkadzają, wręcz przeciwnie oni nam pomagali i nadal pomagają i każdy z nas wie w czym.
To że są i tacy którzy mają inne zdanie w tej sprawie nikogo nie upoważnia do obrażania ich.
Każdy musi wreszcie wiedzieć że jeżeli oczekuje szacunku od innych, trzeba go najpierw dać im w innej formie niż to podaje fałszywa ,,Prawda"
- ,,Prawda" Wazelina - to też donos.

wikary
wikary 04.11.2019, 10:19
"Ja mam proboszcza, ty masz proboszcza
Proboszcz to tutaj władza najwyższa
Czuwa nade mną bardzo starannie
Przeszukiwane moje sumienie"
ziom
ziom 04.11.2019, 09:51
"RozdajaOrdery" w jakim ty środowisku żyjesz? Bo w moim zdania są wprawdzie podzielone, ale zdecydowanie na korzyść Ks. proboszcza. W środowiskach plotkarskich nie znajdziesz prawdy. Pozdrawiam!
Zdziwiona
Zdziwiona 04.11.2019, 08:01
Przeginasz!!!!bog kocha wszystkich ludzi i zawsze wyciaga reke do tych co zbladzili.To co napisalas lub napisales jest okropne.
Mieszkaniec OzRz
Mieszkaniec OzRz 04.11.2019, 08:44
Okropne? A dziwisz się od kogo ta złość pochodzi? Ktoś napisał prawdę, która boli jak kamienie rzucane wcześniej. Dla ludzi z osiedla to nie jest tajemnica.
ziomal
ziomal 04.11.2019, 04:17
"rozdającyordery" jeśli "nie znasz gościa" to lepiej się nie wypowiadaj, tak będzie uczciwiej. Pogłoski to dużo za mało, by być obiektywnym! Pozdrawiam uczciwych!
RozdajaOrdery
RozdajaOrdery 03.11.2019, 21:44
Nie znam gościa ale jestem zdziwiony bo jeśli o nim coś słyszę od ludzi to same negatywne rzeczy.
ada
ada 03.11.2019, 21:12
Jeżeli takie ordery daje się za schlebianie władzy, to ja nie wiem w jakim kraju ja żyję.
alka
alka 03.11.2019, 20:50
Gdyby moje dziecko chciało zostać księdzem nie odradzała bym, ale drżałabym o niego, bo podłość ludzka nie ma granic, Módlmy się za naszych Księży, aby nie zwątpili w człowieka. Ufam, że nasz Proboszcz ma "grubą skórę" i bardziej się cieszy z wyróżnienia niż martwi ludzką głupotą. Pozdrawiam Parafian za rzeką!
Prawda
Prawda 03.11.2019, 19:38
Prawdziwi katolicy👏😆
Tolerancja zerowa . Kipi w każdym slowie ,,milość bliźniego,,
Każdy ma prawo miec swoje zdanie. Dla mnie ten ksiadz nie powinien być odznaczony!
Gnd
Gnd 03.11.2019, 18:33
Kilka wdów tutaj jęczy tylko dlatego, że ksiądz ma zasady! Znam wiele przypadków z Osiedla za Rzeką, kiedy trwoga to do Boga. Nigdy taki jeden z drugim do kościoła się nie pofatygował, chlał pod sklepem, albo się dygnął na linę a potem lament, że ksiądz nie chce do kościoła trumny wstawić. Nie i basta , są zasady!. Samobójcy, alkoholicy, pederaści nie maja tych samych przywilejów co przykładni parafianie. Ktoś jeszcze póki co dba o to.
Ola
Ola 03.11.2019, 19:10
Wyjątkowo obrzydliwy wpis .
TR
TR 03.11.2019, 21:49
Tak, ale prawdziwy bo wszytkie przypadki znam.
Mieszkanka
Mieszkanka 03.11.2019, 17:48
Ten czlowiek ma wiecej przeciwnikow niz zwolennikow.Nie musialam dawac i tyle zegnam.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 03.11.2019, 18:10
Dlatego idź za tłumem i hejtem, a później jak trwoga to do Boga...
Nie musiałaś, oczywiście, że nie. A inni chcieli i dawali. Bo my budujemy kościół nie tylko dla siebie, ale i dla przyszłych pokoleń i także dla Twoich dzieci, wnuków, prawnuków.
mieszkanka z zarzeki
mieszkanka z zarzeki 03.11.2019, 16:20
Ciekawe ile ta narzekająca na comiesięczne zbieranie na budowę kościoła rzeczywiście dał na tę budowę. Strzelam w ciemno - NIC. Już minęło 3-4 lata, jak nie ma comiesięcznych zbiórek. Ja cieszyłam się, że mnie odwiedzają skarbnicy i uczestniczę w budowie naszego kościoła co miesiąc dając 20 zł. Nie zbiedniałam i mam spokojne sumienie.
Mieszkanka
Mieszkanka 03.11.2019, 11:56
Za co to?! Ten czlowiek gardzi innymi.Mieszkalam kiedys za rzeka co miesiac trzrba placic na kosciol.Po domach wysyla swoich ludzi i karze placic.
MIESZKANIEC
MIESZKANIEC 03.11.2019, 16:21
Nikt niczego nie każe. Skarbnicy chodzili i zbierali na budowę świątyni, w której będziesz miała ciepło i wygodę, gdy kiedyś się do niej wybierzesz, a na starość będziesz mogła usiąść w ławce, zamiast stać. Każdy daje dobrowolnie, nikt nikogo nie zmusza do płacenia. Nie chcesz - nie dajesz. A gardzić należy takimi ludźmi jak Ty.
Nie podsycajmy nienawiści.
Nie podsycajmy nienawiści. 03.11.2019, 11:42
Redaktorzy PZL24
Zdejmijcie ten felieton że strony a co najmniej zamknijcie komentarze. To nie będzie cenzura tylko oddanie szacunku do ludzi.
Myślę że norma epitetów i szargania stanu kapłańskiego oraz ludzi wierzących dawno się wyczerpała.
Teo
Teo 04.11.2019, 22:07
Nie trzeba tego artykułu zdejmować bo pewne rzeczy widać jak na dłoni. Kto pisze negatywnie o kościele i proboszczu to nie zna szczegółów i tu się kompromituje bo trzy lat nikt nie zbiera na budowę kościoła a oni piszą że to trwa. Ci krytycy budzą się jak ich zaćpane dzieci lądują na odwykach, jak mężowie chlają na potęgę, jak dzieci podcinają sobie żyły, jak biją i krzywdzą innych. Wtedy pytaja - Dlaczego?Za późno. Nie idą do komuchów po radę. Ale oni dopiero wtedy odnajdują Kościół. Często jak ich rodziny są w rozsypce. I oni sami.
Pr
Pr 03.11.2019, 19:39
Pewnie za duzo prawdy wychodzi
Matka
Matka 03.11.2019, 10:03
Ten oto PAN probosz, z zawodu ksiądz, potrafi mówić tylko o pieniądzach. Na bierzmowanie mojego syna zamiast głosić słowo Boże, wygłosił sprawozdanie finansowe przed biskupem, ile i za ile zostało poczynionych inwestycji w kościele i co jeszcze zostało do zrobienia...a zostało oprawianie obrazów w złote ramy. Dzieci, które powinny byś najważniejsze w tym dniu były tylko tłem.. to nie jest tak jak głosił Pan Jezus. Było to parę lat temu, ale skutecznie zniechęcił mnie do uczestnictwa w mszach w tej parafii...
Kaja
Kaja 03.11.2019, 16:28
Oprawianie obrazów w złote ramy? Pierwsze słyszę, a jestem co niedzielę na mszy świętej. Może pomyliłaś parafie?
Ja
Ja 03.11.2019, 19:23
To widać jeszcze nie zebrał na to pieniędzy Pan Proboszcz
adam
adam 03.11.2019, 16:24
To źle, że mówił o pieniądzach? Gdyby nie mówił, na co idą zbierane fundusze, to każdy by mówił, że bierze dla siebie. Mówi o tym - źle, nie mówi - źle. Wy ludzie sami nie wiecie, do czego macie się przyczepić. A Ty jako matka dziecka bierzmowanego zaangażowałaś się w jakąkolwiek pomoc w organizacji uroczystości? Zacznijmy ocenianie od siebie.
Podatnik
Podatnik 03.11.2019, 20:16
Szkoda, że nie podał w tym sprawozdaniu ile podatku oddał do budżetu... Ale to już przecież nie dotyczy bo to są ZASADY dla szarych ludzi, którzy na te symboliczne 20 zł muszą ciężko zapracować.. a taki Władca kościoła ma ponoć jakieś swoje zasady ale akurat tylko w kwestii POBIERANIA opłat bo w drugą stronę to już nie działa. Ale jak widać układ z władzą państwową daje wielkie przywileje i pieniądze "SPADAJĄCE Z NIEBA".. Ja potrafię modlić się nawet na mrozie, a wy "prawdziwi parafianie" musicie mieć ciepłe ławki, najlepiej podgrzewane, a po mszy takie komentarze jak tu na forum
Temida
Temida 03.11.2019, 01:51
Waldek, przeczytaj sobie w aktualnościach z 2.10.br. "Co będę szedł na kompromisy", a już coś trochę się dowiesz... Ten, co ma zasługi takie czy inne się z tym nie obnosi... bo to rzeczywiście Bogu i Ojczyźnie na chwałę, jak napisane jest na stronie internetowej parafii, a nie ludkom ku plotkowaniu... Pozdrawiamy i gratulujemy wyróżnionym!
Waldek
Waldek 02.11.2019, 20:15
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć na czym polegają wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce księdza Kalinowskigo?
Ateusz
Ateusz 02.11.2019, 18:55
jest księdzem więc i tak na stos
twoj stary
twoj stary 02.11.2019, 18:56
matki ci na stos zaraz dadzą
tani psychiatra
tani psychiatra 02.11.2019, 12:13
Wso proponuję wizytę lekarską. Najlepiej czym prędzej tyn lepiej, żeby się stan chorobowy nie pogłębił!
Wso
Wso 02.11.2019, 13:15
Tani psychiatra gratuluje kultury osobistej na wysokim poziomie a po za tym takie powiedzenie lekarzu lecz sie sam

Pozostałe