Zatrzymano sprawcę potrącenia

  • 31.10.2019, 15:46
  • iej
Zatrzymano sprawcę potrącenia
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali kierowcę, który w poniedziałek na przejściu dla pieszych przy ul. Norwida w Złotowie potrącił starszego mężczyznę i zbiegł z miejsca wypadku

 

28 października br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym w Złotowie na przejściu dla pieszych przy ul. Norwida. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do potrącenia pieszego przechodzącego przez jezdnię. Na miejsce zdarzenia natychmiast udali się policjanci i służby ratownicze.

Jak się okazało, ranny został 70-letni mieszkaniec Złotowa, a sprawca odjechał nie zatrzymując się. Miejsce wypadku zostało zabezpieczone. Policjanci rozpoczęli czynności dochodzeniowe na miejscu i poszukiwawcze za sprawcą wypadku. Z ustaleń na miejscu zdarzenia wynikało, że kierowca nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, znajdującemu się na przejściu dla pieszych i spowodował wypadek drogowy, w wyniku którego pieszy doznał obrażeń ciała w postaci urazu głowy.

Policjanci na podstawie zabezpieczonych śladów i zeznań świadków ustalili, że pojazd, który potrącił mężczyznę miał angielskie numery rejestracyjne. Późnym wieczorem tego samego dnia funkcjonariusze odnaleźli samochód, którego uszkodzenia wskazywały, że uczestniczył w zdarzeniu drogowym. Intensywna praca policjantów pozwoliła wytypować sprawcę, który kierował autem w momencie wypadku.

Młody, 28-letni mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłysz już zarzut spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia. Przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Złotowie zastosował wobec mężczyzny środki zapobiegawcze.

IW

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe