Krajenka dla "Naszego Szpitala”

  • 30.10.2019, 09:57
  • iej
Krajenka dla "Naszego Szpitala”
Odbyło się kolejne spotkanie grupy inicjatywnej akcji „Krajenka dla Naszego Szpitala”, która wspierana jest przez burmistrza Gminy i Miasta Krajenka Stefan Kitela. W spotkaniu uczestniczyła dyrektor Szpitala Powiatowego w Złotowie Joanna Harbuzińska – Turek oraz przedstawiciele firmy Ikano z fabryką w Krajence.

Podczas spotkania poinformowano o pierwszych, konkretnych działaniach inicjatorów akcji „Krajenka dla Naszego Szpitala”. Zgodnie z informacją przedstawioną przez Rafała Filipkowskiego, wiadomo już, że pozyskana została pilska firma, która umożliwi zakup materiałów niezbędnych do przeprowadzenia remontów po atrakcyjnych cenach. Swoje fachowe doradztwo zaproponował krajeński przedsiębiorca Jerzy Żak oraz inżynier budownictwa, Jakub Sztekel. Swoje wsparcie akcji zadeklarowało już kilkunastu innych przedsiębiorców. Do akcji została zaproszona firma Ikano, której przedstawiciele wysłuchali pomysłów i cennych inicjatyw mieszkańców Krajenki.
Drodzy Mieszkańcy Gminy i Miasta Krajenka
Celem akcji jest stworzenie jeszcze lepszych i bardziej przyjaznych warunków pobytu osób starszych, osób schorowanych, często nieuleczalnie chorych, w szpitalnym Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym i Oddziale Medycyny Paliatywnej Szpitala Powiatowego w Złotowie. To tutaj przyjmowani są Pacjenci starsi, przewlekle chorzy, zniedołężniali, wymagający stałej opieki innych osób. Często cierpią na nieuleczalne choroby, w tym nowotworowe. Bywa, że trafiają tam nasi dziadkowie, rodzice, sąsiedzi. Personel Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Oddziału Medycyny Paliatywnej otacza Ich opieką, leczy i pielęgnuje. Niestety często szpitalne łóżko jest ostatnim etapem Ich życia. Inicjatorzy akcji pragną, aby miejsce to nie kojarzyło się Pacjentom i Ich bliskim ze starością, smutkiem i brakiem nadziei. Celem inicjatywy jest stworzenie dla Nich jak najlepszych warunków pobytu. Aby pomieszczenia i najbliższe otoczenie, w którym spędzają miesiące a bywa, że lata, były jak najbardziej wygodne, ciepłe i przyjazne. Aby mimo trudów choroby i cierpienia do końca czuli troskę i bliskość drugiego człowieka, do ostatnich chwil zachowując pogodę ducha i wiarę w ludzi.
Inicjatorzy akcji zwracają się do wszystkich mieszkańców Gminy i Miasta Krajenka, w tym do lokalnych przedsiębiorców, z apelem o wsparcie. Można to zrobić w dowolnej formie np.: za pośrednictwem organizacji pożytku publicznego Stowarzyszenie „Szpital dla Wszystkich” - przekazując Stowarzyszeniu 1 % swojego podatku dochodowego z deklaracji rocznej PIT (nr KRS – 0000036514) z dopiskiem „ZOL” lub wpłacając nawet niewielkie kwoty na rachunek bankowy Stowarzyszenia nr 59 8941 0006 0018 2357 2000 0010 z dopiskiem „ZOL”
Darowizna przekazana na rzecz organizacji pożytku publicznego daje możliwość odliczenia od podstawy opodatkowania do 10% dochodu (dotyczy podatku CIT).
Akcję „Krajenka dla Naszego Szpitala” wspiera burmistrz Gminy i Miasta Krajenka, Stefan Kitela oraz dyrektor Szpitala Powiatowego w Złotowie Joanna Harbuzińska – Turek.
Dołączcie do nas! Pokażmy, że warto pomagać!

www.krajenka.pl

iej

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe