Umowa podpisana

  • 25.10.2019, 17:11
  • iej
Umowa podpisana WUW
Burmistrz Gminy i Miasta Krajenka, Stefan Kitela, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, podpisał dzisiaj umowę z wicewojewodą wielkopolskim Anetą Niestrawską na przebudowę ulic: Piłkarskiej i Sportowej w Krajence.

Wniosek o przyznanie dotacji został złożony przez gminę w marcu br. Całkowity koszt zadania, to kwota 682 tys. 813 zł. 4 września br. Urząd Gminy i Miasta Krajenka otrzymał informację o przyznaniu dotacji przez prezesa Rady Ministrów, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych dla Województwa Wielkopolskiego, na realizację zadania w wysokości 332 tys. 813 zł.
W dniu dzisiejszym burmistrz Gminy i Miasta Krajenka, Stefan Kitela, w obecności minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz, podpisał stosowną umowę. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów z Wielkopolski. Umowy na realizację inwestycji podpisali samorządowcy z powiatu chodzieskiego oraz gmin: Mieścisko, Krajenka (jako jedyna gmina z terenu powiatu złotowskiego), Szamocin, Wolsztyn, Drawsko, Sieraków, Trzcianka, Margonin, Śmigiel, Blizanów, Nowe Skalmierzyce, Godziesze Wielkie, Czajków, Doruchów, Ostrzeszów, Lipno, Krzywiń, Swarzędz, Czerwonak, Pobiedziska, Kleszczewo oraz Zaniemyśl.
W marcu br. samorząd Gminy i Miasta Krajenka złożył także dwa inne wnioski. Pierwszy na przebudowę części ul. Dworcowej i ul. Grochowskiego w Krajence, drugi na przebudowę ul. Nad Rzeką w Skórce. Obydwa wnioski znalazły się na tzw. liście rezerwowej. Pierwszy na 38. miejscu, drugi na miejscu 78. Trudno zatem określić na chwilę obecną, czy otrzymają wsparcie finansowe. Istnieje jednak szansa, ponieważ we wrześniu br. gmina złożyła kolejne wnioski na dofinansowanie tych właśnie inwestycji do realizacji i dofinansowania w 2020 roku.
Agnieszka Barabasz
Fot. WUW

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe