Co zrobić z popiołem?

  • 21.10.2019, 11:38 (aktualizacja 21.10.2019, 11:41)
  • iej
Co zrobić z popiołem?

Corocznie w okresie jesienno -zimowym, kiedy temperatury znacznie spadają, w mieszkaniach rozpoczyna się sezon grzewczy. Bardzo dużym problemem staje się wówczas wzmożona „produkcja” popiołu w gospodarstwach domowych i jego składowanie. Niejednokrotnie standardowej wielkości pojemniki na odpady okazują się zbyt małe, by pomieścić wszystkie codziennie produkowane śmieci wraz z dużą ilością popiołu. Związek Gmin Krajny postanowił wprowadzić ułatwienia w tym zakresie. Popiół stanowi odpad komunalny, w związku z czym należy go oddawać w pojemniku razem z odpadami zmieszanymi. W ramach uiszczanej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi odebrana zostanie każda ilość wytworzonych w nieruchomości zamieszkanej odpadów komunalnych, w tym popiołu.  - Jeżeli nie mieszczą się Państwu odpady w pojemniku z uwagi na dużą ilość np. popiołu, wówczas zostanie Państwu zwiększona pojemność pojemnika poprzez   dostawienie drugiego lub wymieniona na pojemnik  o większej pojemności, według uznania właściciela posesji – informują pracownicy biura Związku Gmin Krajny. Zgłoszenia przyjmowane są w siedzibie ZGK lub telefonicznie: 0 67 353 39 41 wew. 10. Należy pamiętać, że do pojemnika nie można wsypywać gorącego popiołu, a wystudzony, nie powinien też być zalany wodą, ponieważ jego duża waga może doprowadzić  do uszkodzenia pojemnika podczas załadunku.

UG Zakrzewo

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czyszcioszek
Czyszcioszek 21.10.2019, 19:37
Z mojego doświadczenia - dobry węgiel (z kopalni Marcel lub Wujek), piec z górnym spalaniem - generuje na tyle mało popiołu, że jeden mały pojemnik na 2 tygodnie spoko wystarczy! Pod warunkiem także, że się uczciwie segreguje śmieci bytowe.

Pozostałe