Policjanci w szkole w Sławianowie

  • 21.10.2019, 11:33
  • iej
Policjanci w szkole w Sławianowie
Złotowscy policjanci udali się z kolejną wizytą do przedszkolaków i uczniów Szkoły Podstawowej w Sławianowie. Spotkanie to odbyło się w miłej atmosferze i miało charakter wykładu. Mundurowi w przystępny dla najmłodszych mieszkańców Naszego powiatu sposób, zaznajamiali ich z tajnikami ruchu drogowego oraz ,,bezpiecznymi zachowaniami”.

 

18 października policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie - sierżant sztabowy Damian Pachuc i sierżant sztabowy Adam Równiak w ramach programu wdrożonego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - ,,Dzielnicowy bliżej nas”, odwiedzili dzieci z grupy przedszkolnej oraz uczniów wszystkich klas Szkoły Podstawowej w Sławianowie, by porozmawiać z nimi na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Zagadnienia związane z bezpiecznym poruszaniem się po drodze oraz bezpiecznych zachowaniach podczas kontaktu osobami obcymi lub zwierzętami zostały przekazane w sposób przystępny i zrozumiały dla wszystkich grup wiekowych. Funkcjonariusze prezentowali historię o postępowaniu młodych ludzi w różnych sytuacjach, dając im możliwość oceny – czy zachowywały się dobrze, czy też niewłaściwie. Istotnym tematem prelekcji były także zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Policjanci zwracali uwagę na fakt, że anonimowość w sieci, jest tylko pozorna, a konsekwencje prawne wynikające z popełniania czynów zabronionych za pomocą mediów elektronicznych bardzo dotkliwe. Mundurowi omówili również w jaki sposób i kogo należy powiadomić w sytuacji zagrożenia. Dzieci i młodzież wykazały się dużą wiedzą i z dużym zainteresowaniem słuchały rad policjantów, ci zaś ochoczo odpowiadali na zadawane im pytania. Całe spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze więc nie mogło zabraknąć również pamiątkowych zdjęć, które prezentujemy Państwu poniżej. Wszyscy uczestnicy spotkania z pewnością na długo je zapamiętają. Dzielnicowy sierżant sztabowy Adam Równiak na pamiątkę przekazał uczniom klasy pierwszej odblaskowe opaski na rękę oraz szkolny plecak.

KPP Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe