Przyszłość szkoły w Jastrowiu

  • 20.10.2019, 01:15 (aktualizacja 20.10.2019, 12:54)
  • iej
Przyszłość szkoły w Jastrowiu
Na zaproszenie Burmistrza Gminy i Miasta Jastrowie Piotra Wojtiuka Starosta Złotowski Ryszard Goławski 17 października uczestniczył w spotkaniu, którego tematem przewodnim była przyszłość szkoły CKZiU funkcjonującej w Jastrowiu przy ul. Poznańskiej 35.Przypomnijmy - na początku bieżącego roku w rozmowach z członkami Zarządu Powiatu Złotowskiego włodarz Jastrowia wyraził zainteresowanie przejęciem i prowadzeniem tej placówki przez samorząd gminny.

Czwartkowe rozmowy, w których uczestniczyli również jastrowscy radni, dyrektorzy "podstawówek" funkcjonujących na terenie przedmiotowej gminy oraz nauczyciele, miały charakter zdecydowanie bardziej szczegółowy. Omówiono aktualną sytuację szkoły, następnie zaś skupiono się na jej przyszłości. Rozważano ją w wielu kategoriach. Burmistrz Piotr Wojtiuk i jego zastępczyni Agnieszka Głyżewska-Klofik przedstawili radnym obowiązki i wyzwania, z jakimi wiąże się przejęcie szkoły, szczególnie uwzględniając prognozy demograficzne i finansowe, a także informacje o zapleczu kadrowym. Wiele czasu poświęcono również na rozmowy o konieczności podjęcia współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami i rzemieślnikami (potencjalnymi organizatorami praktyk zawodowych), a także o kluczowym dla dojazdu uczniów transporcie publicznym.

Uczestnicy spotkania byli zgodni - powodzenie inicjatywy przejęcia i prowadzenia szkoły przez gminę zależne jest od szerokiego zaangażowania w stworzenie atrakcyjnej oferty edukacyjnej oraz dobrej atmosfery w szkole i wokół niej.

Starosta wyczerpująco odpowiadał na wszelkie pytania radnych. Teraz, podczas październikowej sesji pochylą się oni nad projektem uchwały intencyjnej w sprawie wyrażenia zgody na podjęcie działań zmierzających do przejęcia od Powiatu Złotowskiego zadania publicznego o charakterze ponadgminnym z zakresu edukacji publicznej.

W spotkaniu uczestniczyli również radni powiatowi - Tomasz Wojtiuk, Ryszard Król i Henryk Trawiński.

Starostwo Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ninja
Ninja 23.10.2019, 19:06
Burmistrz w Jastrowiu nie daje zgody na sklepy 24h na bary i wogole ciężki przypadek z niego a starosta swoje dokłada...najlepszym byłoby zrobić obwodnicę i żeby wszyscy omijali Jastrowie szerokim łukiem o:)

Pozostałe