Pamięci Powstańców Wielkopolskich

  • 19.10.2019, 10:43 (aktualizacja 19.10.2019, 23:10)
  • iej
Pamięci Powstańców Wielkopolskich
Dzisiaj odbywały się uroczystości poświęcone Powstańcom Wielkopolskim związanym ze Złotowem

W programie uroczystości:
Msza święta w kaplicy domu pogrzebowego na cmentarzu komunalnym w Złotowie przy ul. Chojnickiej, celebrowana przez ks. proboszcza Kazimierza Świderskiego. II odsłonięcie tablicy upamiętniającej Powstańców Wielkopolskich spoczywających na złotowskim cmentarzu - wiceburmistrz Złotowa Małgorzata Chołodowska i wójt gm. Tarnówka Jacek Mościcki, obecna była wicestarosta Małgorzata Sameć, prowadzący uroczystość - Roman Grzebel.
Prezentacja Powstańców Wielkopolskich spoczywających na cmentarzu komunalnym i na cmentarzu przy kościele św. Rocha w Złotowie oraz informacja o wsparciu Powstańców Wielkopolskich przez społeczność Złotowa i powiatu złotowskiego w Kinie Rodło. Wystąpienia przedstawicieli Wielkopolskiego Towarzystwa Genealogicznego GNIAZDO - Powstanie Wielkopolskie 1918-1919

 

Powstanie Wielkopolskie 1918 - 1919

iej

Zdjęcia (64)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Już niedługo 11 listopad.
Już niedługo 11 listopad. 21.10.2019, 16:39
Wychodzi na to że byliśmy państwem feudalizmu, sanacji, okupacji, komunizmu teraz partokracji i chyba prędzej niż później wrócimy do komunizmu a to wszystko przez zazdrość.
Polska to smutny kraj, żadnych wesolych świąt państwowych. Zatraciliśmy całą naszą historię a w tym kulturę, wstydzimy się przeszłości, burzymy ją i na siłę wchodzimy w postkulturę państw zachodnich.
W końcu jesteśmy Słowianami czy już nie, jeśli tak to dlaczego nie kultywujemy całokształtu polskości, bo co bo nie rozliczyliśmy przeszłości.
Na siłę nowej historii nie zbudujemy, zdrajców każdego okresu którzy działali przeciw Wolnej Polsce należy pokazać i potępić a walczących godnie uhonorować.
Nie możemy tak dalej po cichu, bez mieszkańców bo ktoś nam coś narzuca, coś wypada zrobić.
Coś jest nie tak bo jak nie tablice i komitety, samozwańcze ważne osobistości to marsze z bijatyką, petardami itd. coś jest nie tak.
Chichot
Chichot 21.10.2019, 11:23
A iluż komuszków leży na cmentarzu, ho ho! Obok powstańców
Dziwne
Dziwne 20.10.2019, 23:15
Drugi raz odsłaniana ta sama tablica?
Język polski
Język polski 20.10.2019, 10:52
A w głównej, wyróżnionej na czerwono, części tablicy takie błędy! 27 grudzień, 16 luty! Dlaczego nie sprawdził tej treści żaden polonista? Napis w poprawnej polszczyznie powinien brzmieć: 27 grudnia i 16 lutego!
Historyk
Historyk 21.10.2019, 01:30
Historia się kłania!? A jaki powinien być zapis historyczny?

Pozostałe