„Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”

  • 17.10.2019, 23:17 (aktualizacja 17.10.2019, 23:19)
  • iej
„Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”
Od października do końca kwietnia przyszłego roku w Kinie Rodło w Złotowie realizowany będzie projekt edukacyjny „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”. W projekcie weźmie udział blisko 800 uczniów ze wszystkich złotowskich szkół podstawowych.

 

„Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej” to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową MEN.

Zajęcia będą odbywać się raz w miesiącu. Każdy film poddany jest analizie psychologicznej, z której mogą korzystać rodzicie i nauczyciele, ze wskazaniem związków tematów poruszanych w filmach z podstawą programową. Filmografia jest bogata i obejmuje produkcje najnowsze, klasyki kina, jak i tytułu, które zostają sprowadzone do Polski specjalnie na potrzeby programu.

Przed każdym filmem odbywać się będzie multimedialna prelekcja poświęcona opisanemu w folderze zagadnieniu lub spotkanie z gościem. Nauczyciele dostają interdyscyplinarne materiały dydaktyczne (informacje o filmie i reżyserze, scenariusze lekcji, karty pracy, opinie psychologów etc.) do wykorzystania zarówno podczas zajęć szkolnych jak i przy rodzinnych dyskusjach filmowych w domu. Po seansie najmłodsi uczniowie mogą wziąć udział w warsztatach lub konkursach plastycznych, natomiast starsi – w dyskusjach dla chętnych.

UM Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe