Klasa sportowa - piłkarska

  • 17.10.2019, 15:40 (aktualizacja 17.10.2019, 15:48)
  • contact contact
Klasa sportowa - piłkarska

Bardzo ważne spotkanie odbyło się dziś w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie ul. Norwida 10.. Dyrektor Andrzej Hencel gościł w swoim gabinecie Starostę Złotowskiego Ryszard Goławski, Przewodniczącego Rady Powiatu Złotowskiego Juliana Brewkę oraz dyrektora Akademii Piłkarskiej Sparty Złotów Tomasza Komorowskiego. Obecni byli także nauczyciele wychowania fizycznego pracujący w CKZiU – Zbigniew Wegner, Krzysztof Wiedro i Wojciech Zaorski. 

W tym gronie rozważano koncepcję poszerzenia oferty edukacyjnej Centrum poprzez uruchomienie oddziału sportowego w zakresie piłki nożnej chłopców, począwszy od roku szkolnego 2020/2021. 

Przede wszystkim analizowano zapisy aktów prawnych regulujące tworzenie i funkcjonowanie oddziałów sportowych, a także kryteria organizacyjno-kadrowe, które szkoły prowadzące tego rodzaju kształcenie muszą spełniać, w tym wymagania Polskiego Związku Piłki Nożnej. Bardzo szczegółowe i przede wszystkim praktyczne podejście do tematu było możliwe dzięki informacjom, jakie nauczyciele CKZiU w bezpośredniej rozmowie, w dniu wczorajszym, uzyskali od Pani dyrektor Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Człuchowie. 

Rozmawiano również o prognozowanym zainteresowaniu absolwentów szkół podstawowych kształceniem w oddziale sportowym, a także o przewidywanych kosztach jego wdrożenia i utrzymania. 

Na szczegółowe rozwiązania przyjdzie jeszcze czas, dziś najważniejszy jest fakt, że wszystkie strony uczestniczące w spotkaniu uznały, że warto tę inicjatywę wprowadzić w życie. Oczywiście we współpracy. Będzie się ona wyrażać w partnerskich działaniach Powiatu, CKZiU i Sparty Złotów.

Starostwo Złotów 

contact contact

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tosia
Tosia 18.10.2019, 21:42
Jeżeli Akademia to Rektor
Zico
Zico 17.10.2019, 16:25
Durektor Akademii ?

Pozostałe