Gmina w trosce o psy i koty

  • 17.10.2019, 00:23 (aktualizacja 17.10.2019, 01:06)
  • contact contact
Gmina w trosce o psy i koty
Radni Rady Miejskiej w Krajence wprowadzili zmiany w Programie Opieki nad Zwierzętami Bezdomnymi oraz Zapobiegania Bezdomności Zwierząt na terenie Gminy Krajenka. Mieszkańcy Gminy i Miasta Krajenka mogą liczyć na wsparcie gminy.

 

A mowa tutaj o wsparciu finansowym. Zgodnie z uchwałą rady miejskiej, gmina pokrywa do 25% kosztów brutto zabiegu sterylizacji i kastracji jednego zwierzęcia, lecz nie więcej niż 100 zł na jedno zwierzę. Zabiegi takie są realizowane w lecznicy, z którą gmina ma podpisaną umowę na realizację zadania. O dofinansowanie zabiegu można ubiegać się tylko raz w roku – na każde zwierzę. Finansowanie zabiegu możliwe jest tylko po wcześniejszym zaszczepieniu psa lub kota przeciwko wściekliźnie. Fakt ten należy udokumentować z urzędzie gminy. Tutaj też należy złożyć stosowny wniosek o dofinansowanie zabiegu kastracji lub sterylizacji. Pracownicy urzędu wydają skierowanie do określonej placówki. Dofinansowanie do szczepienia, przelewane jest bezpośrednio na konto lecznicy, a nie, jak wcześniej, na konto wnioskodawcy.
Agnieszka Barabasz

contact contact

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Eko
Eko 17.10.2019, 09:07
Dobrze by było gdyby samorządy też dawały opiekunom i właścicielom kotów chociaż 50+ od kota.

Pozostałe