Konferencja u burmistrza

  • 15.10.2019, 09:38 (aktualizacja 15.10.2019, 14:26)
  • iej
Konferencja u burmistrza Na sesji obecni byli: szef MZGLu Jarosław Bobek i nowa dyrektor ZDK Marta Lasota
Dzisiaj w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Złotowie odbyła się konferencja prasowa burmistrza Złotowa, Adama Pulita

 Tematy, które zostały poruszone podczas konferencji:

- podsumowanie wizyty Prezydenta RP w Złotowie

- zadłużenia wobec MZGL i nowe metody naprawcze (liczniki przedpłatowe na ciepłą wodę i możliwość odpracowania zadłużenia). Aktualnie zadłużenie wynosi ponad 1,5 mln zł. W listopadzie będą wysłane ponaglenia do 64 osób, które rokują możliwość odpracowania zadłużenia. MZGL wprowadzi kody do wykupienia na dostawę ciepłej wody i energii cieplnej. Wykupiony kod pozwoli na korzystanie ze wspomnianych mediów. W budynkach MZGL są ustawiane pojemniki do gromadzenia wody deszczowej, ktora można wykorzystać do podlewania trawnika czy ogrodu. Pierwszy pojemnik stanął przy pl. Kościuszki, z inicjatywy mieszkańców. 

- podsumowanie ankiety odnośnie budżetu na rok 2020 - wysoki priorytet uzyskała przebudowa skrzyżowania ul. Nieznanego Żołnierza i Boh. Westerplatte oraz przebudowa ul. Zamkowej i ul. Kolejowej, deptak - ul. Cechowa, modernizacja pl. Paderewskiego, modernizacja parkingów przy ul. Bohaterów Westerplatte i Szpitalnej, budowa ścieżek rowerowych, potrzeba budowy opieki dla seniorów oraz dla opiekunek dla dzieci do 3 lat, modernizacja boisk przy ul. Wioślarskiej i al. Mickiewicza, rozbudowa plaży przy ul. Wioślarskiej, remont amfiteatru, budowa kina cyfrowego, renowacja dworca. Najwyżej w ankiecie oceniono budowę ścieżki z Zagrody Krajeńskiej do Blękwitu. 

- przewozy dla wszystkich w dniach 31.10.-2.11.2019 na cmentarz komunalny, nieodpłatnie: Jastrowska - ul. Chojnicka z kilkoma przystankami

- Złotów daje szansę - zgłaszanie osób - godnych wyróżnienia, z sukcesami wysokiej rangi, z użyciem zakładki na stronie zlotow.pl

- nowy program Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej dla uczniów złotowskich szkół w kinie Rodło, dla 800 osób 

iej

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
co to ma byc
co to ma byc 18.10.2019, 10:46
W tytule powinno być raczej Konferencja u pana Bobka, bo burmistrza na zdjęciach nie ma! To tak jakby zatytułować Wizyta prezydenta a na zdjęciach pokazać tylko funkcjonariusza BOR-u ...
To tak powinno być.
To tak powinno być. 18.10.2019, 12:26
Co za porównanie, pan J. Bobek był uczestnikiem konferencji i jest odpowiednia osoba do wdrażania przedstawionego planu rewitalizacji zarówno Cechowej jak i Pl. Paderewskiego oraz pozostałych odcinków ulic z pominięciem Zamkowej. Pan należy odnowić asfalt, oznaczyć środek jezdni i tyle.
Lucjan Szajbalski
Lucjan Szajbalski 16.10.2019, 20:37
A gdzie jest burmistrz, na zdjęciu nie ma burmistrza?
ÓÓ
ÓÓ 17.10.2019, 13:10
Czyżby pzl wystartował już z kampanią?
Zainteresowani.
Zainteresowani. 15.10.2019, 19:37
Jeśli można to;
Organizacja wizyty najważniejszej osoby w państwie Prezydenta RP Andrzeja Dudy dla mieszkańców pozostawia wiele do życzenia.
Ścisk w którym zarówno ludzie młodzi jak i starsi nie wytrzymywali stać. Ponadto brak klimatyzacji dodatkowo powodował zaduch. Trybuny by puste i wciskano kit że to dla bezpieczeństwa. Przecież Prezydent będąc na stadionie narodowym przemawiał przy pełnej widowni. To samo w aulach uniwersytetów teatrach czy kinach, tam ludzie siedzieli o ile była taka możliwość. U nas jak zwykle możliwość była, nikt nie siedział a byli i 80-cio letni mieszkańcy. Coś jest nie tak z organizacją dotycząca ugoszczenia ważnych osób w państwie.
Co do zmiany i przebudowy ulic to rondo lub przebudowa skrzyżowania Niezn. Żołnierza jest konieczne. Ulica Zamkowa może poczekać na lepszą koniunkturę w mieście, jest asfalt są chodniki czego więcej trzeba. Inni przez lata paplają się w błocie a o asfalcie mogą zapomnieć.
Ciekawe na czym ma polegać budowa deptaku na Cechowej i czy z pl. Paderewskiego znikną koślawe krawężniki bo jak tam pchać wózek czy starszej osobie dotrzeć do straganów Zielonego Ryneczku.
Jest jeszcze podstawowe pytanie czy te przebudowy będą konsultowane z mieszkańcami tych rejonów czy znowu z mieszkańcami którzy w te rejony tylko przybywają.
Od zaraz potrzebna jest też ścieżka ale od Zagrody Krajeńskiej do Klukowa.
Panie Burmistrzu program dobry ma pan obok siebie fachowca, niech pan go posłucha o będzie dobrze dla wszystkich.Pozostałe