Roboty na drogach

  • 08.10.2019, 12:41 (aktualizacja 08.10.2019, 12:46)
  • iej
Roboty na drogach
Sezon na roboty drogowe powoli dobiega końca, jednak zanim pogoda uniemożliwi ich prowadzenie, Powiat Złotowski chce wykonać jeszcze jedno, dodatkowe zadanie. Zostanie ono zrealizowane w południowej części gminy Złotów i obejmować będzie poszerzenie jezdni (o metr) na odcinku od miejscowości Skic do skrzyżowania z drogą prowadzącą do Górki Klasztornej.

Wykonanie tej inwestycji będzie możliwe dzięki oszczędnościom, które udało się poczynić w związku z niższym od spodziewanego wynikiem przetargu na przebudowę czterokilometrowego odcinka Kleszczyna-Skic. Na ten cel Powiatowy Zarząd Dróg w Złotowie zabezpieczone miał 300 tys. zł, tymczasem najkorzystniejsza oferta przetargu opiewała na kwotę nieco ponad 140 tys. zł. To nie jedyna dobra wiadomość. Druga jest taka, że przedsiębiorstwo El-Kajo Sp. z o.o. z Bydgoszczy uporało się z robotami bardzo szybko, tzn. w ciągu kilku dni od rozstrzygnięcia przetargu. Było to możliwe dzięki wcześniejszej owocnej współpracy Powiatu Złotowskiego i gminy Złotów, której efektem było przygotowanie podbudowy pod poszerzenie. Przypomnijmy, kruszywo zabezpieczył samorząd gminny, natomiast jej wykonaniem zajęli się pracownicy PZD.

Dzięki poszerzeniu jezdni o metr mieszkańcy Skica i okolic mogą zatem podróżować nie tylko bezpieczniej, ale i bardziej komfortowo. Podczas wczorajszego, terenowego spotkania z Przewodniczącym Rady Gminy Złotów Sławomirem Czyżykiem, przekonał się o tym Starosta Złotowski Ryszard Goławski. W spotkaniu podczas którego rozmawiano o kolejnych oczekiwaniach mieszkańców tej części powiatu, uczestniczył również dyrektor PZD w Złotowie Mirosław Jaskólski. Podniesiono kilka tematów. Pierwszym i najważniejszym była wspomniana wyżej potrzeba poszerzenia jezdni na trzykilometrowym odcinku Skic-skrzyżowanie do Górki Klasztornej. Inwestycja ta, jak zapowiedział starosta, zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku. O jej wykonanie (jak również o poszerzenie drogi na trasie Kleszczyna-Skic) szczególnie zabiegał Przewodniczący Rady Powiatu Złotowskiego Julian Brewka.

Dodać trzeba, że ekipa PZD pracuje również w Kleszczynie. Prowadzone są tam prace przygotowawcze do poszerzenia jezdni na odcinku od centrum wsi w kierunku Buntowa "Gaju".

Starostwo Złotów

iej

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wyborca
wyborca 09.10.2019, 11:19
Kiedy chodnik do KLUKOWA !!!!
użytkownik
użytkownik 09.10.2019, 07:30
Jak starostwo ma taki wielki rozmach to może przy okazji wylać warstwę ścieralną na odcinku drogi Kleszczyna - Skic wraz z odcinkiem w samej miejscowości Skic. Fundusze na to mogłyby być te premie przekazane dyrektorom, Inwestycja zadowoli wielu użytkowników tej drogi i okolicznych mieszkańców a nie tylko kilku dyrektorów

Pozostałe