Sierżant Pyrek w Radawnicy

  • 08.10.2019, 12:17 (aktualizacja 08.10.2019, 12:40)
  • iej
Sierżant Pyrek w Radawnicy
Policjanci wraz z maskotką Wielkopolskiej Policji - sierżantem Pyrkiem, odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Radawnicy. Podczas pogadanki, w przystępny dla najmłodszych sposób przybliżył im podstawowe zasady bezpieczeństwa w szkole jak również w domu czy na podwórku. Nie zabrakło informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zasad postępowania w przypadku spotkania z nieznajomym.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie przeprowadzili kolejne działania profilaktyczne dla dzieci. Tym razem funkcjonariusze, razem z gościem specjalnym – sierżantem Pyrkiem, spotkali się z uczniami klas I-III Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Radawnicy. W trakcie spotkania funkcjonariusze przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie rozmawiali również z mundurowymi o potrzebie respektowania znaków drogowych przez kierujących, a także o zasadach zachowania wobec osób obcych. Funkcjonariusze zwracali dzieciom uwagę na to, iż nigdy nie powinny iść z nieznajomymi osobami. Bez względu na to jak wyglądają i bez względu na to, że mogą starać się być dla nich miłe. Na zakończenie spotkania omówiono zasady bezpiecznego korzystania z internetu. W trakcie spotkania był też czas by przybliżyć dzieciom zawód policjanta oraz obejrzeć sprzęt, wykorzystywany przez złotowskich mundurowych. Wszystkie dzieci mogły też usiąść za kierownicą radiowozu i poczuć się jak „prawdziwy policjant”. Sierżant Pyrek bacznie przyglądał się, czy dzieci znają podstawowe zasady bezpieczeństwa.

KPP Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe