Ekonom w “Nocy Zawodowców”

  • 08.10.2019, 00:16
  • iej
Ekonom w “Nocy Zawodowców”
Wspólna zabawa, gry i pokazy zawodów, w których kształci złotowski Ekonom, czyli jak spędziliśmy piątkowy wieczór. Jesteście ciekawi?

4 października w Szkole Podstawowej nr 3 w Złotowie odbyła się “Noc zawodowców” , w której nasza szkoła miała przyjemność uczestniczyć.

Uczniowie z ZSE w Złotowie prezentowali młodszym koleżankom i kolegom, jak wyglądają zajęcia praktyczne w ramach kierunków: technik ekonomista, technik rachunkowości, technik informatyk, technik programista, technik reklamy czy technik fotografii i multimediów.

By choć przez chwilę poczuć się jak profesjonalny fotograf, uczniowie podstawówki wcielali się w jego rolę i mogli wykonać zdjęcie portretowe sobie lub szkolnym modelom. Drugim etapem była, oczywiście, postprodukcja, czyli obróbka zdjęcia w programie Adobe Photoshop. 

Następnie pałeczkę przejęli przyszli technicy organizacji reklamy. To dzięki nim uczniowie mogli być bohaterami baneru reklamowego ulubionej marki. Kilku śmiałków wzięło też udział w teście smaku Cola vs. Pepsi i poddało się badaniu preferencji marki. 

Reprezentanci technika ekonomisty zaprezentowali m.in.  jak wygląda praca w programie do prowadzenia księgowości “Insert”, jak i przedstawili możliwości pracy po tym kierunku. Dodatkowo zainteresowani zapoznali się z zawodem technik rachunkowości.

Potyczki informatyczne między zwiedzającymi, a nauczycielami przedmiotów informatycznych z naszej szkoły były nie lada wyzwaniem. W sali “informatyczno-programistycznej” uczniowie Ekonoma prezentowali etapy budowy strony internetowej. Była także możliwość pracy manualnej z kablami o zakończeniu RJ-45.

Posted Ekonom
Zdjęcia: Agata Kostecka 

iej

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe