Budżet Obywatelski - boisko do crossmintona!

  • 04.10.2019, 01:10 (aktualizacja 04.10.2019, 01:56)
  • iej
Budżet Obywatelski - boisko do crossmintona!
Nasza redakcja uchyla szeroko miejsca wnioskodawcom do Budżetu Obywatelskiego 2020 w Złotowie. Na początek crossminton!

ZADANIE nr 9

Budowa boiska do gry w CROSSMINTONA przy al. Mickiewicza 18

Złotowianie,

Proponujemy kolejne miejsce do spędzania czasu wspólnie z rodziną, znajomymi, kolegami
z podwórka, sąsiadami z bloku
... Miejsce do zabaw, ale również boisko do profesjonalnej rozgrywki...

Kiedyś graliśmy w badmintona w miejscu, gdzie teraz jest parking. Jak wiało to do lotki wciskaliśmy kamień i zaklejaliśmy plasteliną... myślę, że pojawiają się uśmiechy na Waszych twarzach i wracają wspomnienia ;))

Dzisiaj jest CROSSMINTON. Gra dla dzieci i dorosłych. Dynamiczna jak tenis i łatwa jak badminton. Lotka specjalnie zaprojektowana, aerodynamiczna, odporna na wiatr. Rakiety bardzo lekkie, ale z silnym naciągiem.

W projekcie zostało budżetowane:

- profesjonalne boisko do gry w Crossmintona (na podłożu EPDM).

- boisko powstanie za bramką piłkarską, koło kortów tenisowych i Orlika, przy al. Mickiewicza 18

- dwa komplety rakiet do Crossmintona dostępne na kortach tenisowych

- tablica informacyjna z zasadami gry

- dwie mobilne siatki do badmintona:

jedna siatka do wypożyczenia na basenie Laguna, z możliwością gry na trawie przed basenem.

druga siatka będzie dostępna na terenie kortów tenisowych

- 4 komplety rakiet do badmintona

 

Byłoby to PIERWSZE takie boisko w POLSCE

Głosować można do 18 października…

za pomocą strony internetowej https://zlotow.konsultacjejst.pl/budzet/glosowanie/bd7411f5-5979-493d-b981-3958d06506ff

(prosta i łatwa forma głosowania… zajmuje 30 sekund)

albo wypełniając papierowy formularz w Urzędzie Miasta, Bibliotece Miejskiej, Muzeum Ziemi Złotowskiej, na basenie Laguna.

6 października 2019 r. od 11:00 zapraszamy do wspólnego grania na Półwyspie Rybackim

Chodź na dwór!

iej

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Łukasz Gmurczyk
Łukasz Gmurczyk 04.10.2019, 21:43
Zapraszam do głosowania na wybrany przez siebie projekt, a w przyszłym roku zachęcam do zgłoszenia swojego pomysłu.
ZŁOTOWIANIN
ZŁOTOWIANIN 04.10.2019, 11:50
Oczywiście jestem zwolennikiem wszelich zabaw i gier w terenie, ale najwyraźniej zarządca (ZCAS) i właściciel (Gmina Miasto Złotów) obiektów przeznaczonych do tego rodzaju zabaw NIE JEST W STANIE NAD TYM ZAPANOWAĆ po oddaniu do użytkowania. Mamy 2 boiska do minigolfa, pole do gry w szachy, 3 obiekty do discgolfa, 7 boisk do tenisa (w tym jedno kryte dzielone w okresie zimowym z funkcją lodowiska), kilka boisk wielofunkcyjnych i żeby z nich korzystać trzeba gdzieś dzwonić (nie wiadomo do kogo), umawiać godziny, pdbierać i oddawać klucze i to strasznie zniechęca. Jedynie co to można iść i wypożyczyć rzutki do discgolfa na basenie, oczywiście w godzinach pracy basenu; jeśli chodzi o tenis to niby jest rezerwacja kortów online, ale i tak trzeba iść po klucz (obiekty przy basenie) lub mieć szczęście, że akurat będzie Pan Rogala na terenie przy sparcie; jeśli chodzi oszachy to nie wiadomo jak się dostać - z tego co pamiętam chyba klucz do odebrania w urzędzie miasta - oczywiście w godzinach pracy urzędu; powinno to funkcjonować na zasadzie, że np. spaceruje z dzićmi po mieście i nagle naszła nas ochota zagrania w minigolfa i poprostu wchodzimy i gramy; oczywiście przydałby się jakiś dozór, ale to wymaga zatrudnienia przy każdym obiekcie dodatkowych ludzi Nawet wolałbym, aby tak było i zapłacić jakieś 5 czy 10 zł za godzinkę gry. Panie burmistrzu zróbmy coś z tym bo to jest irytujące, że mamy obiekty, ale w wiekszości sa one dostępne tylko osobą z wąskiego kręgu lub na pokaz!!!
Złotowiak
Złotowiak 04.10.2019, 11:04
Kto to będzie utrzymywać? Co roku wprowadza się nowe egzotyczne gry na nowych lokalizacjach. Prosze kiedyś wnioskodawców pojechać za Jezioro miejskie i zobaczyć jak kończą się tyakie pomysły. Przykład bliższy, proszę zerknąć za płotem koło Orlenu jak wygląda zainteresowanie minigolfem.
ob.
ob. 04.10.2019, 10:46
Ale dlaczego miasto ma budować boisko do gry dla p. Łukasza G. za 66 tys. zł?! Przecież pograć można wszędzie, skoro to takie proste i przyjemne. Już siłownie na powietrzu powstały i świecą pustkami, prawie nikt z nich nie korzysta, a teraz kolejne boiska? Poza hucznym otwarciem będzie puste.

Pozostałe