Europejski Dzień Języków i „Kotowanie” klas pierwszych w ZSE

  • 29.09.2019, 21:42 (aktualizacja 29.09.2019, 22:16)
  • iej
Europejski Dzień Języków i „Kotowanie” klas pierwszych w ZSE
Pierwszaki przybyłe do nowej szkoły zawsze czekają na imprezę nazywaną przez nich „kotowaniem”. Często pytają, kiedy się ona odbędzie i jak będzie wyglądała. Kotowanie w Zespole Szkół Ekonomicznych w Złotowie odbyło się 26 września 2019 i połączone zostało z Europejskim Dniem Języków.

W związku z tym dniem każda klasa pierwsza wylosowała jakiś kraj w Europie. Na uroczystość stawali się mieszkańcami owego kraju. Mieli to podkreślić poprzez strój lub jakieś rekwizyty właściwe dla danego państwa. Ponadto należało opanować pamięciowo pierwszą zwrotkę „Ody do radości” i zaśpiewać ją w określonym języku oraz przedstawić swoją klasę w tymże języku. Chodziło też o zaprezentowanie wylosowanego kraju z jak najlepszej strony. Jeszcze jedno zadanie to układ taneczny, który należało również przygotować. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy ICp (Hiszpania), II miejsce przypadło Francji (IBg), a III Polsce, czyli klasie IAg. W dalszej części przewidzianego czasu odbyły się oczepiny pierwszaków. Czekało na nich kilka konkurencji, m.in. jedzenie pączka zawieszonego na sznurku i poradzenie sobie z jogurtem podanym na łyżeczce przez wychowawcę przy zawiązanych oczach zarówno jednych jak i drugich. O ostatecznym przyjęciu do szkoły zadecydowało ślubowanie „kotów”.

ZSE Złotów

iej

Zdjęcia (40)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe