Aktywny Ryneczek

  • 28.09.2019, 01:42
  • iej
Aktywny Ryneczek
W ramach pobudzenia aktywności kulturalnej w przestrzeni placu Paderewskiego Muzeum Ziemi Złotowskiej kontynuuje wydarzenia w ramach Aktywnego Ryneczku. Zapraszamy mieszkańców miasta i okolicy do wejścia w interakcję. Poza stoiskiem muzealnym z pamiątkami lokalnymi, chętnie udostępniamy kramy zainteresowanym twórcom i kolekcjonerom.

 

Wierzymy, że plac Paderewskiego, centralny punkt miasta, stanie się prawdziwym Aktywnym Ryneczkiem w Złotowie. Podczas trwającej trzy godziny wystawy można będzie obejrzeć wiele ciekawych przedmiotów, wymienić doświadczenia, uzyskać fachową poradę, czy też uzupełnić własną kolekcję. Zachęcamy lokalnych twórców, kolekcjonerów oraz pasjonatów ze Złotowa i okolic do prezentowania swoich zbiorów.  Kramy udostępniamy bezpłatnie, po wcześniejszym zgłoszeniu w muzeum. Ostatni termin w tym sezonie 29 września 2019 roku.

MZZ

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkanka
Mieszkanka 02.10.2019, 18:24
Też tak myślę jak i wielu mieszkańców miasta. Plac Paderewskiego w większość dni tygodnia to wieś a w siłowe odwracanie stanu na kilka godzin to chaos. Dobrze że między innymi za sprawą pary moich znajomych którzy wierzyli w to że wdrożenie na Placu Paderewskiego zarówno w soboty jak i środy Zielonego Ryneczku spowoduje iż plac będzie tętnił życiem. Choć z początkowym oporem dzisiaj można powiedzieć że w te dni do godz 13tej plac żyje.
Szkoda tylko że nadal nikt nie pomyślał o tym aby wymienić krawężniki pod nogami klientów na kolorowy polbruk. Prawdą jest też to że poprzez szerokie jak na plac chodniki a wąskie ulice nie dostosowane do dwukierunkowego ruchu dotarcie do ryneczku jest bardzo utrudnione. Przez te utrudnienia co rusz dochodzi do drobnych otarć i stłuczek samochodów, cud że nie doszło jeszcze do tragedii. Sama mam zawsze kłopot z dotarciem do parkingów otaczających plac.
Myślę że już teraz powinno się pomyśleć o drobnej przebudowie części placu oraz dróg tak aby po nowym roku było przyjemniej i bezpieczniej dokonywać zakupów na zielonym ryneczku.
Ps.
Dobrze by było aby w okresie wiosenno letnim były organizowane nie reżyserowane a a otwarte imprezy dla małych dzieci których w dni wolne od pracy przy jakby nie nazwać ale fontanie jest wiele.
Wolny
Wolny 02.10.2019, 11:29
Ta cała rewitalizacja Pl. Paderewskiego jest jak reanimacja topielca, bez wyciągania go z wody, do której sami go wrzucili.
Plac jest martwym punktem miasta i jego lokalizacja jest bez znaczenia. A jest tak dlatego, że prowadzą tam same jednokierunkowe drogi, które równością nie grzeszą, a na końcu jedyny parking jest płatny. Przez to nie ma tam nic czego nie możnaby znaleźć w innych miejscach miasta, bo wszystkie większe firmy się wprowadziły.
Co z tego że raz na miesiąc przez parę godzin są tam organizowane jakieś akcje czy spotkania, skoro chwilę po zakończeniu takiego wydarzenia plac pustoszeje.
Plac Paderewskiego jest martwy i w niczym nie przypomina placów centralnych/rynków innych, często mniejszych, miast.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.09.2019, 10:21
Czy odbiorcami tego tekstu są niedoedukowani mieszkancy?
Ta plątanina zwrotow o "przestrzeni, pobudzaniu aktywnosci , interakcji" logicznie jest niespójna i nie wnosi nic, poza wrażeniem że "ma się coś dziać".
Tak nisko oceniacie inteligencję zlotowian?
Czy moze po napisaniu tej informacji rzeczowo straci ona swoją "atrakcyjnosc"?
bełkot
bełkot 28.09.2019, 09:54
Przestrzeń z interakcją daje niewątpliwie aktywność.

Pozostałe