Kto ma interes w niszczeniu drzew przy rondzie?

  • 27.09.2019, 19:28 (aktualizacja 27.09.2019, 19:52)
  • contact contact
Kto ma interes w niszczeniu drzew przy rondzie?
Burmistrz Miasta Złotowa zawiadamia prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa

Burmistrz Miasta Złotowa Adam Pulit zawiadamia prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa z artykułu 181 paragraf 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997. kodeks karny (tekst jednolity: Dz.U. z 2018 poz. 1600)

§ 1. Kto powoduje zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

W dniu 15 lipca 2019 r. do Burmistrza Miasta Złotowa została przekazana oficjalna informacja dotycząca uzasadnionego podejrzenia działania przestępczego na szkodę środowiska w postaci niszczenia drzewostanu znajdującego się w pasie drogi wojewódzkiej nr 188 na działce o numerze geodezyjnym nr 219/1, położonej w Złotowie przy ul. Ks. dr Bolesława Domańskiego.

Ponadto w związku, że nieruchomość na której znajdują się zniszczone drzewa, wpisana jest do rejestru zabytków pod numerem A 505 stwierdzono, że organem właściwym do załatwienia niniejszej sprawy jest Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Poznaniu Delegatura w Pile. W związku z powyższym dokumenty przekazano do załatwienia zgodnie z właściwością. W dniu 13 sierpnia br. Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków przekazał z powrotem do Burmistrza Miasta Złotowa akta ww. sprawy.

Który z urzędów posiada kompetencje do procedowanie sprawy ustali ostatecznie Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie do którego zwrócił się Burmistrz Miasta Złotowa celem ustalenia kompetencji.

contact contact

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
polecam Laricydy
polecam Laricydy 01.10.2019, 19:06
Może jakieś larwy oblazły drzewa i nie odpuszczają?
Szyszko
Szyszko 01.10.2019, 14:34
§ 1. Kto powoduje zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


"Za czynienie dobra nie wsadzamy"
Taki
Taki 01.10.2019, 15:37
Tego przypadku ten paragraf nie dotyczy bo kto roztrzygnie czy to dobro czy zło i kogo o to podejrzewać. Wielu ma w tym interes a po prawdzie choinki komunistyczne, widać podlegają Dekomunizacji.
Zbiggy Zerro
Zbiggy Zerro 02.10.2019, 12:13
Ja roztrzygnę!
Wojtek
Wojtek 28.09.2019, 22:07
Jak się nazywa ta galeria?
Ar.
Ar. 29.09.2019, 15:04
Nazwa galeri należy się tym, którzy podnieśli larum wokół planowanej wycinki. Galeria Efatta.
ORION
ORION 29.09.2019, 22:06
Larum podniosła Al więc nazwa powinna być "Larwi Gaj"
AriAle
AriAle 29.09.2019, 10:53
Pod tępym toporem.
Trzy propozycje
Trzy propozycje 29.09.2019, 10:49
GALERIA ZA ŚWIERKIEM.GALERIA ZAŚWIERKOWA. GALERIA ZAŚWIERCZE.
M
M 29.09.2019, 00:43
Aura?
Kasztanowa
Kasztanowa 28.09.2019, 22:42
Świerkowa.
Biedronka
Biedronka 28.09.2019, 19:19
Twarde igły są doskonałym pożywieniem dla mszycy świerkowej, która w przeciwieństwie do większości mszyc preferuje je zdecydowanie bardziej, niż młodą soczystą tkankę. Z tego powodu rzadko kiedy spotyka się mszycę świerkową na miękkich igłach świerków ozdobnych. Również i z tego powodu przez mszycę świerkową nie są atakowane młode nowe przyrosty, co daje tak charakterystyczny obraz uszkodzeń, w postaci opadania wyłącznie starszych igieł. To tyle w temacie ,jakieś pytania??
Wulka
Wulka 28.09.2019, 22:03
Nie sadze żeby specjanie ściagali mszyce, podlać chemia jestduzo prostrze
naczelnik
naczelnik 28.09.2019, 18:13
Prokuratura w Złotowie do wymiany. Dopiero wtedy można oczekiwać prawdy.
Złotowiak
Złotowiak 28.09.2019, 13:20
To dla sądu za duży problem . wiadomo komu przeszkadzają te drzewa ,nowo POwstałej galerii jasne !!
Greenpeace
Greenpeace 27.09.2019, 23:06
Sprawę rozpętały Aktualnosci, gdyby nie oni nikt by się tymi drzewami nie przejął. Redaktorze O. dlaczego pan zamilkł?
BETA
BETA 27.09.2019, 22:12
To było do przewidzenia i to pod okiem Burmistrza i Straży Miasta. Taki scenariusz można było przewidzieć po bojach o te sędziwe drzewa. Pan Jerzy pierwszy Ekolog Miasta pewnie też się tego obawiał. Mieszkańcy widząc klótnie mówili; drzewa prędzej czy później uschną i ich to wcale nie zdziwi.
Sprawy rozbijają się o wielkie pieniądze tak że prokuratura cóż ona na to poradzi przecież drzewa nie odżyją a szukanie zeszłorocznego śniegu którego przecież nie było nie ma sensu. Pozostanie widok na nowości i miłe wspomnienia minionego czasu.
O-)-)---------
O-)-)--------- 27.09.2019, 20:46
Oni nie odpuszczą!!!
Susełek
Susełek 27.09.2019, 20:46
Nasz złotousty burmistrz niech się zajmie prysznicami na basenie bo od dwóch tygodni woda leci po ścianie a nie na a nie na korzystających tychże właśnie natrysków mógł zaproponować przecięcie choinek od dołu i sprawa byłaby załatwiona.
Ola
Ola 27.09.2019, 20:42
Złotowska prokuratura??? Zmarnowany czas i papier! Tam sprawy oczywiste i z twardymi dowodami zostaja umarzane z urzędu. Tam konieczna reforma!
Jacek
Jacek 27.09.2019, 20:41
Proszę stanąć na chodniku koło tablicy z planem miasta. Pięknie widać że " przeszkadzaja " drzewa które zasłaniają ramy marek w budynku galerii. Przez drzewa osoby jadące od strony Mickiewicza nie widziałyby ramy. Identyczna sytuacja jest z drugiej strony ronda. Tam przeszkadza jedno drzewo - przedziwnie tylko ono zbrazowialo
Do Jacka
Do Jacka 27.09.2019, 21:34
I całe szczęście że ją zasłaniają
Jan
Jan 27.09.2019, 19:44
Wystarczy nieco obserwacji. W tym roku sporo świerków szlag trafił. Proszę się przyjrzeć świerkom np. w Dolniku (na wjeździe od Złotowa po prawej) - tam też zatruli?! Albo przy wjeździe do Wysokiej - ci sami truciciele?! A znam jeszcze kilka miejsc, gdzie świerki wyglądają podobnie a nawet gorzej - w okolicy Tuczna w pewnej wiosce wyginęło 50% podobnej wielkości świerków!
Nie sądzę, by ktoś był aż tak głupi, żeby podtruwać drzewa, które swego czasu były powodem protestów!
Grabowski
Grabowski 27.09.2019, 20:00
Do kogo ty to piszesz? Kto ma się przyglądać? Sprawę bada prokuratura a nie PZL.
Jan
Jan 28.09.2019, 06:49
Ty.
Głupie pytanie - głupia odpowiedź...

Pozostałe