Strażacy u seniorów w Radawnicy

  • 27.09.2019, 00:46 (aktualizacja 27.09.2019, 01:09)
  • iej
Strażacy u seniorów w Radawnicy
25.09.2019 roku w ramach projektu senioralnego prowadzonego wspólnie przez Fundację Enea, Państwową Straż Pożarną i Stowarzyszenie My50+ w dniu 25.09.2019 r. odbyło się spotkanie z seniorami w Radawnicy.

 

Funkcjonariusze przedstawili uczestnikom najważniejsze zagadnienia związane z profilaktyką pożarową oraz postępowaniem w sytuacjach zagrożenia pożarowego. Szczegółowo odniesiono się do zagrożeń związanych z nieprawidłową eksploatacją urządzeń ogrzewczych w kontekście rozpoczynającego się sezonu grzewczego oraz do zagrożeń związanych z tlenkiem węgla. Owocem przedstawianych zagadnień była aktywna dyskusja, w której strażacy wyjaśniali m. in. niewłaściwe realizowanie obowiązków wynikających z Prawa budowlanego w zakresie przeprowadzania przeglądów i wykorzystywania instalacji użytkowych.

Każdy z seniorów otrzymał broszurę „Niezbędnik seniora”, stworzony przez partnerów akcji, w której znajduje się zbiór wskazówek dotyczących zadbania o bezpieczeństwo we własnym domu, w tym w zakresie bezpieczeństwa pożarowego opracowanego przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Na zakończenie wydarzenia Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie otrzymała od przedstawicieli Fundacji Enea torbę PSP R0, która zostanie wykorzystywana m. in. w prowadzeniu zajęć prewencji społecznej z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Opracowanie: st. str. Maciej Palacz
Zdjęcia: KP PSP w Złotowie

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe