Strajk klimatyczny w Zakrzewie

  • 23.09.2019, 12:25
  • iej
Strajk klimatyczny w Zakrzewie
Młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. dra Bolesława Domańskiego włączyła się w ogólnoświatową akcję protestacyjną pod wspólnym szyldem Młodzieżowego Strajku Klimatycznego

W to wydarzenie zaangażowali się młodzi ludzie z blisko czterdziestu krajów na świecie; ma być to znak sprzeciwu wobec bierności oraz obojętności polityków i władz w walce z postępującymi zmianami klimatu na świecie. 20 września na ulice oficjalnie wyszła młodzież w sześćdziesięciu polskich miastach, choć wiadomo, że w protest zaangażowały się też grupy młodzieży z mniejszych miasteczek i wsi. Data ta została wybrana nieprzypadkowo, bo był to piątek poprzedzający szczyt klimatyczny Organizacji Narodów Zjednoczonych, który zaplanowano na poniedziałek, 23 września, w Nowym Jorku. Uczniowie z Zakrzewa po szkolnym apelu przeszli przez ulice miejscowości niosąc ze sobą kartki z wypisanymi postulatami, skandowali proekologiczne hasła, następnie zaś udali się przed Urząd Gminy Zakrzewo, gdzie na krótką rozmowę spotkał się z nimi wójt Marek Buława. Inicjatorką ruchu strajków klimatycznych jest 16-letnia Szwedka Greta Thunberg, która w ubiegłym roku w każdy piątek opuszczała lekcje, by pikietować przed szwedzkim parlamentem w sprawie walki z globalnym ociepleniem. Za swoją postawę została nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla.

Fot. PSP Zakrzewo

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Roj
Roj 25.09.2019, 06:38
To jest gorsze od LGBT, zbiorowe ogłupianie i wykorzystywanie dzieci do celów politycznych. Lewackie szmmaciarstwoo które stoi za tym zrywem niczym się nie jest lepsze od pozostałych użytkowników ziemi
Wide
Wide 24.09.2019, 20:40
Najlepsze jest to że ci sami co strajkują dla klimatu na codzień najbardziej zanieczyszczają swoje środowisko. Robią to z niewiedzy, brak edukacji w całym roku w zamian za jednodniową akcję. Pamiętamy chodnik przy Piotra i Pawle Media - Ekspert w Złotowie gdzie na chodniku leżały gumy z całgo powiatu.
To była wizytówka miasta ale miejsc takich gdzie śmieci się bez umiaru jest bez liku.
Jeszcze raz edukacja i wychowanie to jest klucz do sukcesu w ochronie środowiska.
Roman
Roman 24.09.2019, 17:34
Co się kryje pod tymi ogólnikami? Nie wiadomo. Byłoby cenne, aby młodzi ludzie wiedzieli, pod jakim sztandarem i o co konkretnie walczą.
Złotowiak
Złotowiak 24.09.2019, 06:49
Co za bzdura !!! Na ziemi mamy 600 czynnych wulkanów ,które emitują do atmosfery w ciągu dnia roczne zanieczyszczenia całego przemysłu na ziemi . Tyle w temacie .

Pozostałe