Bądźcie uprzejmi dla siebie

  • 20.09.2019, 12:03 (aktualizacja 20.09.2019, 13:27)
  • iej
Bądźcie uprzejmi dla siebie

Od dzisiaj na trasie złotowskiej promenady pojawi się znak, który apeluje do jej użytkowników: Bądźcie uprzejmi dla siebie! Użytkownicy promenady, piesi, czy rowerzyści czasami wchodzą sobie w drogę, po czym z obu stron padają żądania wprowadzania zakazów i nakazów, podczas, gdy być może wystarczy być jedynie bardziej uprzejmym dla siebie... Czy prośba ze znaku wejdzie wżycie? Zobaczymy...

iej

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Użytkownik
Użytkownik 22.09.2019, 12:36
Do władz miasta - tu chodzi o BEZPIECZENSTWO użytkowników promenady, a nie o kulturę słowa.
Zatem proponuję aby pomysłodawca znaku ponosil odpowiedzialnosc karną za zaistniałe w przyszlosci wypadki. Sprawca powie "przepraszam" i to - zgodnie ze znakiem -wystarczy.
Złotowianin
Złotowianin 22.09.2019, 11:00
No proszę. "Uderz w stół, a nożyce się odezwą". Sprowokowałem dyskusję. Jeżdżę rowerem codziennie do pracy i wracam z pracy po 16-tej. Ponadto robię kilometry w sobotę i niedzielę, korzystając z promenady i nie tylko. Miałem kilka sytuacji "pod bramkowych", jeśli zawiniłem po prostu przeprosiłem i uśmiechnąłem się - to działa za każdym razem, proszę spróbować. Wszystko leży TYLKO w Naszej naturze. Brak kultury na drodze, czy to rowerzysta czy kierowca. Daleko Nam do przestrzegania zasad współżycia społecznego i kultury względem drugiego użytkownika. Nadal potrzebne są Nam informacje typu: "nie niszcz zieleni", albo "nie śmieć". Są kosze na śmieci, ale i tak Nam nie pasują - bo ja Chcę teraz wyrzucić peta lub papierek, a kosz jest za 50 metrów. No i wiadomo jak to się kończy.
do Zlotowianin
do Zlotowianin 22.09.2019, 12:12
A co te twoje "mądrisci" mają wspólnego z bezpieczenstwem? Nic. Najwyzszej klasy kultura osobista nie naprawi szkod po wypadku Dziecko spacerujące lekko zboczy ze swojego wąskiego pasa ruchu, akurat nadjedzie pędzący rowerzysta (który chce szybko wyrobić swoje kółka) i nieszczęście gotowe.
Dbajcie sobie o kulturę i uprzejmość, ale ona nie zapewni bezpieczeństwa uzytkownikom promenady.
DOZA
DOZA 20.09.2019, 21:03
Żaden to super pomysł.
Promenada służy do różnej techniki spacerów i nie powinna być udostępniana rowerzystom.
To chore aby tam gdzie pieszy ma się czuć bezpiecznie bez względu na wiek poruszali się rowerzyści.
Tyle w Złotowie dróg rowerowych przez całe miasto aż do Nowin że można poszaleć i doskonale korzystać z turystyki rowerowej. Kto to wymyślił aby na silę wprowadzić ruch rowerów na promenadzie.
Sędzia
Sędzia 20.09.2019, 19:40
Kiedy dojdzie do wypadku i będą poszkodowani (a o to tam nie trudno) to przed sądem się powolają na znak o uprzejmosci. Smieszni jesteście.
Złotowianin
Złotowianin 20.09.2019, 18:20
Jestem ZA. Super pomysł.

Pozostałe