Plaża dla czworonogów

  • 16.09.2019, 23:41 (aktualizacja 17.09.2019, 00:26)
  • iej
Plaża dla czworonogów

Za nami niezwykle upalne lato – plaże miejskie cieszyły się sporym zainteresowaniem w trakcie sezonu kąpielowego, jednak zdarzały się incydenty, gdzie właściciele zwierząt wpuszczali swoje pupile do wody w najbliższym otoczeniu innych kąpiących się osób.

Pojawiały się głosy proszące o wyznaczenie strefy kąpielowej dla zwierząt, która rozwiążę ten problem i zapewni bezpieczny wypoczynek zarówno zwierzętom, jak i ludziom. W odpowiedzi na te prośby oraz interpelację, jaką na jednej z sesji Rady Miejskiej złożył radny Maciej Zając, taka strefa powstała na Jeziorze Miejskim.

Największe upały już za nami, jednak nie czekając na ich powrót w przyszłym roku, już teraz oddajemy do dyspozycji Waszych zwierząt ich własną plażę. Znajduje się ona w pobliżu parkingu przy złotowskiej promenadzie, w miejscu wodowania łodzi.

Wszystkim właścicielom czworonogów przypominamy, że ponoszą oni pełną odpowiedzialność za zachowanie swoich zwierząt. Do obowiązków właścicieli należy również niezwłoczne usunięcie z terenu plaży zanieczyszczenia pozostawionego przez zwierzę poprzez umieszczenie go w woreczku, a następnie wyrzucenie do oznakowanego pojemnika na terenie plaży oraz korzystanie ze strefy w sposób bezpieczny i nieuciążliwy dla innych użytkowników.

UM Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe