O wilku mowa

  • 16.09.2019, 11:19 (aktualizacja 16.09.2019, 11:47)
  • iej
O wilku mowa

Z profilu na FB Nadleśnictwa Złotów

Wilki na dobre zadomowiły się w naszych lasach. Zazwyczaj bardzo trudno spotkać je w naturze. Tym bardziej autor tego filmu, który został nagrany na terenie naszego nadleśnictwa w Borach Kujańskich miał dużo szczęścia.

Wilki znane są ze świetnego węchu, który obok fenomenalnego słuchu jest dla nich najbardziej istotnym narzędziem komunikowania się. Wzrok natomiast jest słabszy. Szczególnie za dnia drapieżniki te widzą gorzej niż ludzie, nieostro, dostrzegają lepiej obiekty poruszające się, niż nieruchome.

Wilki obserwowane na filmie na początku najprawdopodobniej nie zauważyły obserwatorów, dlatego tak swobodnie przeszły w bliskiej odległości. W tej sytuacji nie przydał się także słuch tych drapieżników, ponieważ ludzie nie poruszali się i nie wydawali dźwięków. Gdy tylko wilki spostrzegły człowieka natychmiast oddaliły się.

Obecnie wilki budzą duże emocje w naszym społeczeństwie. W lesie jest miejsce zarówno dla wilka, jak i dla człowieka. I oby tak pozostało.

Zachęcamy do obejrzenia filmów dotyczących wilków przygotowanych przez Lasy Państwowe
https://www.youtube.com/watch?v=nRHt6BKjq-c
https://www.youtube.com/watch?v=orXbbnPKE_4
https://www.youtube.com/watch?v=LuXRVissmQM

Więcej o wilkach można też przeczytać na profilu Stowarzyszenie dla Natury "Wilk"

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe