Dyplomik od strażnika miejskiego

  • 13.09.2019, 15:23
  • iej
Dyplomik od strażnika miejskiego
Strażnicy miejscy mają za zadanie dbać o porządek publiczny oraz ochronę spokoju. Ich głównymi narzędziami w tych działaniach są pouczenia oraz mandaty karne. Z jednych i drugich skutecznie korzysta złotowska straż miejska, która średnio miesięcznie wystawia ok 15 mandatów i 10 razy poucza. Jednak nasi strażnicy zwracają uwagę nie tylko na przewinienia ale również chwalą.

 

Zgodnie z uchwałą Nr XXVI/259/13 Rady Miejskiej w Złotowie z dnia 28 maja 2013 r. w sprawie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Złotów, osoba utrzymująca zwierzę domowe zobowiązana jest do natychmiastowego uprzątnięcia zanieczyszczeń pozostawionych przez swojego pupila w miejscu publicznym. Jeśli tego nie zrobi może zostać ukarana mandatem od 20 zł do aż 500 zł.

A jeśli robi to sumiennie i regularnie? Straż Miejska przygotowała dla takich osób specjalnie dyplomiki – nasi strażnicy obserwują i wiedzą, kto w społeczności lokalnej świeci w tym aspekcie przykładem. Osoby takie zostaną docenione. Można powiedzieć, że to mała rzecz. Jednak małe rzeczy potrafią tworzyć wielkie sprawy. Pod tym hasłem działamy już od 2015 r. – przez „Małe rzeczy, wielkie sprawy” staramy się zachęcać mieszkańców do większej dbałości o nasze otoczenie, nasze miasto.

Pamiętajmy, że odchody naszych zwierząt stanowią nie tylko przykry i nieestetyczny element otoczenia, ale przede wszystkim mogą być zagrożeniem dla zdrowia. Kontakt z nimi naraża nas na podatność na wiele czynników zakaźnych oraz pasożytów.

Mamy nadzieję, że tak drobna rzecz jak dyplomik będzie miał wpływ na zmianę mentalności i nawyków w zakresie sprzątania po czworonogach i poprawę estetyki miasta oraz bezpieczeństwa.

UM Złotów

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obsłany
Obsłany 17.09.2019, 09:15
A czy miasto nie powinno dostawać regularnie mandatów za niesprzatanie nieczystości po kawkach i wronach? Codziennie, aż wymyślą co zrobić z tą plagą.
Reks.
Reks. 14.09.2019, 08:28
I choć by było...10-u strażników i choć by pomagało im...20-tu policjantów ( ład i porządek w mieście),to 60% właścicieli psów nie sprząta po swoim psie gdy jest ciemno na osiedlu.Szacunek dla tych co dbają o porządek na własnym terenie.
Olek
Olek 13.09.2019, 17:32
Popieram,dyplomik dla mojej sąsiadki która zawsze sprząta po piesku na osiedlu Szkolne.
Piotr.
Piotr. 16.09.2019, 07:31
Do Olka,to daj namiary strażnikowi który wypisze i wyróżni tą panią na osiedlu pięknym dyplomem.

Pozostałe