Będzie przebudowa ulic

  • 12.09.2019, 16:33
  • iej
Będzie przebudowa ulic
Podczas sesji Rady Miejskiej w Kajence, radni zadecydowali o zabezpieczeniu środków na przebudowę ulic: Piłkarskiej i Sportowej w Krajence.

 

Całkowity koszt zadania, to kwota 682 tys. 813 zł. 4 września br. Urząd Gminy i Miasta Krajenka otrzymał informację o przyznaniu dotacji przez prezesa Rady Ministrów, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych dla Województwa Wielkopolskiego, na realizację zadania w wysokości 332 tys. 813 zł. Po stronie gminy zatem było podjęcie decyzji przez radnych o dotowaniu inwestycji (zwiększenie w 2020 roku przychodów o kwotę 350 tys. zł), a w konsekwencji jej realizacji.

Wniosek o przyznanie dotacji został złożony przez gminę w marcu br. Wraz z nim gmina złożyła dwa inne wnioski: pierwszy na przebudowę części ul. Dworcowej i ul. Grochowskiego w Krajence, drugi na przebudowę ul. Nad Rzeką w Skórce. Obydwa wnioski znalazły się na tzw. liście rezerwowej. Pierwszy na 38 miejscu, drugi na miejscu 78. Trudno zatem określić na chwilę obecną, czy otrzymają wsparcie finansowe. Istnieje jednak szansa, ponieważ we wrześniu br. gmina złożyła kolejne wnioski na dofinansowanie tych właśnie inwestycji do realizacji i dofinansowania w 2020 roku.  

Agnieszka Barabasz

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe