Bezpieczna droga do szkoły

  • 09.09.2019, 10:30 (aktualizacja 09.09.2019, 11:24)
  • iej
Bezpieczna droga do szkoły
Jak bezpiecznie poruszać się po drogach jako pieszy, rowerzysta, czy pasażer pojazdu? Takie i podobne zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych były tematem spotkania złotowskich policjantów z dziećmi z Katolickiego Przedszkola im. Św. Wojciecha w Złotowie. Oprócz zajęć teoretycznych, było dużo uśmiechów i dobrej zabawy.

 

W miniony piątek 6 września br. dzielnicowy asp. Jacek Kozdra i oficer prasowy podkom. Maciej Forecki odwiedzili przedszkolaków z grupy tygrysków, papużek i lwiątek Katolickiego Przedszkola im. Św. Wojciecha w Złotowie. Policjanci omówili z najmłodszymi podstawowe zasady bezpieczeństwa w różnego rodzaju sytuacjach.

Wraz z początkiem roku szkolnego wzrasta natężenie ruchu drogowego zwłaszcza w okolicach szkół i przedszkoli. W związku z tym mundurowi przypominali milusińskim zasady jakimi należy się kierować w drodze do przedszkola. Rozmawiali jak właściwie poruszać się nie tylko pieszo ale np. na rolkach, rowerze czy hulajnogach. Jak bezpiecznie podróżować pojazdami korzystając z fotelików. Podczas spotkania funkcjonariusze przypominali najmłodszym numery alarmowe, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz jak właściwe przechodzić przez jezdnię. W trakcie spotkania policjanci wytłumaczyli przedszkolakom, że przed przejściem na drugą stronę jezdni należy spojrzeć w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo, że należy korzystać ze specjalnie oznakowanych przejść dla pieszych oraz że nie wolno bawić się w pobliżu ulicy.

Istotnym elementem wizyty policjantów była, również rozmowa o sposobie postępowania w przypadku ataku psa i praktyczne ćwiczenia tzw. pozycji żółwia, która minimalizuje skutki pogryzienia.

Pamiętajmy, że ogromny wkład w bezpieczeństwo dziecka mają rodzice. Powinniśmy dawać najmłodszym dobre wzorce. Upewnijmy się, że nasze pociechy wiedzą, że mają przechodzić przez jezdnię tylko w miejscach dozwolonych, w sposób rozsądny i odpowiedzialny. By zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, ich ubrania oraz plecaki wyposażmy w widoczne po zmroku odblaskowe elementy.

KPP Złotów

iej

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe