Obchody wybuchu II Wojny Światowej

  • 03.09.2019, 09:36 (aktualizacja 03.09.2019, 09:49)
  • iej
Obchody wybuchu II Wojny Światowej

Punktualnie o godzinie 14.00 na Cmentarzu Wojennym w Złotowie odbyła się wczoraj uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W obchodach wzięły udział delegacje miast i gmin powiatu złotowskiego, przedstawiciele szkół i placówek, służb mundurowych i inspekcji, związków kombatanckich oraz zakładów pracy, przedstawiciele partii politycznych, młodzież szkolna i harcerze, a także mieszkańcy Złotowa.

Obchody, które poprowadził dyrektor Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Złotowie Krzysztof Doroszuk, rozpoczęły się od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Uroczystości uświetniła Orkiestra Dęta OSP Złotów. Asystę honorową tworzyli harcerze z Hufca Złotów im. Bojowników o Wolność i Polskość Ziemi Złotowskiej oraz uczniowie klas mundurowych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie ul. Norwida 10.. 

Okolicznościowy Apel Pamięci odczytał Piotr Jończyk, następnie ks. Krzysztof Barczyński odmówił modlitwę za poległych. Jeszcze przed składaniem wiązanek chór CKZiU zaśpiewał wiązankę pieśni patriotycznych. 

W imieniu władz Powiatu Złotowskiego kwiaty pod pomnikiem złożyli Starosta Złotowski Ryszard Goławski, Wicestarosta Złotowski Małgorzata Sameć, Skarbnik Powiatu Grzegorz Piękoś, Przewodniczący Rady Powiatu Złotowskiego Julian Brewka i radny powiatowy Ryszard Król.

Starostwo Złotów 

iej

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 06.09.2019, 11:19
Pytania do kandydatki Doroty Banaś. 1. Od kiedy jest Pani w PiS, dlaczego wstąpiła Pani do partii dopiero po wygranych wyborach 2015? 2. W jakich okolicznościach dostała Pani stanowisko szefa Agencji Rolnej w Złotowie, z czyjej rekomendacji? Przypominam, że nie było konkursu. 3. Za rządów PO wyjeżdżaliśmy z kołami Radia Maryja i środowiskami patriotycznymi na marsze w obronie Telewizji Trwam. Dlaczego nie było Pani oraz nikogo z Pani rodziny razem z nami? 4. Za rzadów PO-PSL z powiatu złotowskiego wyjeżdżała delegacja na obchody katastrofy smoleńskiej do Warszawy. Miejsce było. Dlaczego zabrakło Pani i członków Pani rodziny? 5. Jak ocenia Pani wybór polityczny swego brata, który w czasach rządów PO-PSL startował z jednego komitetu wyborczego razem z panem Godlewskim i panem Jasiłkiem? W jaki sposób znalazł się w 2018 roku na listach PiS? Czyja rekomendacja? 6. Czy Pani wraz ze swoim kuzynem jesteście asystentami poseł Kubiak? 7. Czy składała Pani kwiaty pod pomnikiem poświęconym m.in. "radzieckim wyzwolicielom"? 8. Grudzień 1970 - Grudzień 1981- Stan wojenny - zabójstwo ks. Jerzego...po której stronie był wtedy Pani ojciec?
Cienki Biolec
Cienki Biolec 06.09.2019, 17:56
Pytania jak najbardziej zasadne, ale pewnie niewielu ludzi zainteresują
TOP
TOP 06.09.2019, 18:48
Panie Tomasz niech się pan nie rozdrabnia, te pytania powinien pan zadać wiadomej panu osobie z tym że nie powinny zaczynać się nie Od kiedy tylko Kto .......? i Dlaczego.......?
dla was oświecenie
dla was oświecenie 06.09.2019, 10:33
https://superhistoria.pl/druga…
Oczywistość
Oczywistość 06.09.2019, 11:16
Kto ci kazał to napisać.
Nasi dzisiejsi sprzymierzeńcy w tym Ameryka przyznaje wielki wkład Armi Czerwonej w zwycięstwie nad faszyzmem.
To prawda że Rosjanie mordowali, gwałcili, palili tylko czy wszyscy i czy ci leżący w Złotowie. Jeżeli tak było i to jest udowodnione to dlaczego do tej pory tego miejsca nie zaorano.
Nie ma takich odważnych bo niech kto pierwszy rzuci kamieniem a odezwie się wielu którzy mimo swoich wielkich win tego nie uczynią. W tak podany sposób walki z Niemcami można by przyjąć że to sami Niemcy ci dobrzy wyzwolili Polaków. I po co było Polakom trwać w tej wojnie, czy nie należało wzorem wielu krajów Europy poddać się po kilku dniach, miesiącach i już dawno byśmy byli w Uni. Taki tok myślenia że to tylko Polacy wyzwolili Europę spod hitlerowskiego jarzma jest utopią dzisiejszych czasów. Za wojnę, cierpienie i śmierć milionów Polaków najbardziej odpowiedzialni są Niemcy i nikt i nic tego nie zmieni.
Patriota
Patriota 05.09.2019, 15:23
Jak za PRL składali wiązanki najeźdźcom. 17 września Sowieci napadli na Polskę a Goławski składa kwiaty na cmentarzu najeźdźców. Niech jeszcze złoży na cmentarzu żołnierzy niemieckich.
RP
RP 07.09.2019, 10:32
Partią nie jesteś
yes
yes 05.09.2019, 21:22
Racja.Ruscy strzelali polskim jeńcom wojennym w tył głowy a oni im wiązanki kwiatów składają. To durnie albo sowieccy agenci. Na manowce ich Goławski prowadzi. Tak jak ten powiat i jego oświatę.
Odp.
Odp. 05.09.2019, 22:18
yes, sprawdziłeś i wiesz że to oni strzelali polskim jeńcom w tył głowy czy twoja wizjonerska glupota ci to podpowiada. Glupota która pozwala ci bezkarnie wyzywać ludzi od durni i sowieckich agentów.
A czy późniejsi agenci rejestrowani w ORMO to byli ci właściwi choć też pro sowieccy. Polak, Patriota i yes:
Czy nie powinieneś wreszcie przestać mierzyć innych ludzi swoją miarą.
PIN
PIN 05.09.2019, 20:38
Patriota, dzięki tym najeźdźcom ty mogłeś być rejestrowany i żyć w PRLu.
Idź człowieku na cmentarz wojenny i zobacz czy tam leżą żołnierze radziedzcy którzy zginęli w okresie 1939÷1940.
Dla przypomnienia tam leżą żołnierze Armii czerwonej która też po doświadczeniach II Wojny Światowej wyzwalała te tereny. Oczywiście to ich udział w wojnie przyczynił się do wprowadzenia na dziesiątki lat Komunizmu w Polsce i to bez ich wiedzy. Jednak dzisiaj jest wielu podobnych - Patriota - którzy innych wyzywają od Komunistow tylko dlatego aby przykryć tym swoją przeszlość o wiele gorszą niż Golawskiego.
Polak
Polak 05.09.2019, 21:06
Cienki jesteś z historii .Twoim przyjacielem mógłby być Cezar.Albo jest.

Pozostałe