Zakrzewo na sportowo

  • 02.09.2019, 13:10 (aktualizacja 02.09.2019, 16:13)
  • iej
Zakrzewo na sportowo
W sobotę w Zakrzewie odbył się Gminny Dzień Sportu

W sobotę w Zakrzewie odbył się Gminny Dzień Sportu. Impreza ta połączona była z oficjalnym oddaniem do użytku mieszkańców wyremontowanej szatni. W ciągu ostatnich tygodni na obiektach przy ul. Złotowskiej zmieniło się bardzo dużo – budynek szatni został poddany gruntownej modernizacji i wreszcie spełnia ona wszystkie współczesne standardy. Zbudowane przed trzydziestoma laty obiekty od dawna wymagały remontu – przede wszystkim, ze względów bezpieczeństwa, priorytetem była kompleksowa wymiana instalacji elektrycznej w całym obiekcie (stara groziła pożarem i zagrażała zdrowiu osób korzystających z wyposażenia), wyprowadzenie zasilania na zewnątrz (co ma duże znaczenie chociażby przy organizacji wydarzeń kulturalnych) jak również modernizacja przestarzałego i nie ekologicznego systemu grzewczego (zainstalowano nowy piec na pellet) i systemu ogrzewania wody.

Wymieniona została armatura łazienkowa, wykafelkowano sanitariaty, naprawiony został przeciekający dach w okolicy komina, całkowicie zmodernizowano też zaplecze socjalne obiektu. Warto zaznaczyć, że wejście do obiektu zostało przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na ten cel gmina Zakrzewo pozyskała 78.500,00 zł dofinansowania w ramach II edycji Programu „Szatnia na medal”. Aby nowy system ogrzewania przyczyniła się do większych oszczędności i był bardziej efektywny, w ostatnich tygodniach wykonana została także termomodernizacja budynku, przygotowana została nowa struktura ścian i pomalowano ściany.

Dzięki temu obiekty te z pewnością będą służyć długie lata nie tylko sportowcom, ale wszystkim mieszkańcom, bo mogą spełniać też funkcję rekreacyjną. Doskonałym przykładem są tu panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zakrzewie, które po długim czasie poszukiwania odpowiedniej siedziby, decyzją wójta od 2 września oficjalnie już mogą do realizacji swoich zadań korzystać z budynku przy Złotowskiej, bowiem przy okazji remontu doposażono też pomieszczenie socjalne. Stosowną umowę Marek Buława wręczył paniom z KGW właśnie podczas sobotniego Gminnego Dnia Sportu, panie zaś odwdzięczyły się przygotowaniem poczęstunku dla sportowców i gości wydarzenia.

Gminny Dzień Sportu składał się z kilku elementów. Pierwszym z nich był towarzyski turniej piłki nożnej dzieci, w którym udział brały zespoły F.A. Fair Play Złotów, F.A. Respect Zakrzewo, Sparta Złotów I, Sparta Złotów II, Polonia Jastrowie, Tęcza Łobżenica, Lider Człuchów oraz GTS Lipka – łącznie nieomal setka najmłodszych adeptów piłki nożnej. Choć mecze były emocjonujące, zacięte i każda bramka, każdy zdobyty punkt cieszył bardzo, to jednak ostatecznie organizatorzy nie klasyfikowali drużyn na podstawie punktów, lecz wszyscy otrzymali takie same pamiątkowe medale i puchary.

W imprezie wziął udział także członek zarządu województwa wielkopolskiego, Jacek Bogusławski. Wójt Marek Buława wspólnie z przewodniczącym Rady Gminy Krzysztofem Doroszukiem wręczyli mu pamiątkowy grawerton, będący symbolicznym wyrazem wdzięczności za wsparcie starań gminy w dziele remontu szatni. Należy pamiętać, iż dofinansowanie remontu pochodziło właśnie ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego a Jacek Bogusławski był osobą, która z ramienia zarządu sprawuje nadzór nad  programem „Szatnia na medal”. Miłym akcentem było też podziękowanie ze strony pań radnych, Doroty Kowalczyk oraz Katarzyny Thomas.

W Zakrzewie obecni byli również przedstawiciele Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Pile, z prezesem Adamem Lubońskim i kierownikiem biura OZPN, Ryszardem Woźniakiem na czele: panowie przygotowali dla trenerów z Zakrzewa miłą niespodziankę, bowiem oba kluby otrzymały zestawy nowych piłek.

Po zakończeniu turnieju i części oficjalnej każdy chętny mógł zobaczyć szatnię po remoncie, później odbył się mecz trampkarzy Respect Zakrzewo – Zjednoczeni Kaczory, wieczorem zaś plenerowa zabawa taneczna. Przy okazji pierwszego Gminnego Dnia Sportu postanowiono, iż impreza ta od teraz będzie odbywać się cyklicznie, zawsze na przełomie sierpnia i września.

Organizatorami wydarzenia był Wójt Gminy Zakrzewo, Jedność Zakrzewo, F.A. Recpect Zakrzewo oraz KGW Zakrzewo.

 UG Zakrzewo

iej

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe