IV Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa w Nowym Tomyślu

  • 26.08.2019, 17:08
  • iej
IV Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa w Nowym Tomyślu
Jolanta Surma wzięła udział IV Światowym Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa w Nowym Tomyślu, oraz w V Międzynarodowym Konkursie Plecionkarskim.

Na to duże wydarzenie zjechali plecionkarze z 75. krajów świata. Długą listę krajów zamykało Wybrzeże Kości Słoniowej, reprezentowane były wszystkie kontynenty.
Uczestnicy z Polski to laureaci zeszłorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Plecionkarskiego, a wśród nich nasza złotowianka Jolanta Surma. W konkursie wyplatała tym razem ze sznurka bawełnianego - firankę na okno z wiszącymi kwiatami. Przez dwa dni od rana do wieczora trwał konkurs. Wszyscy uczestnicy pod jedną wiatą zmagali się ze swoimi surowicami. Prace były pogrupowane w pięciu kategoriach. Jolanta Surma wyplatała w kategorii "Tradycyjna forma dekoracyjna". Na festiwalu panowała rodzinna, przyjazna atmosfera, organizatorzy tego wydarzenia stanęli na wysokości zadania, wieczorami organizowane były wieczory tematyczne, mnóstwo wystaw, warsztatów.
„To dla mnie duży zaszczyt wziąć udział w takim światowym wydarzeniu i reprezentować moje miasto i region. Wplotłam piękną prace, która podobała się uczestnikom i zwiedzającym. Tym razem otrzymałam pamiątkowy medal i dyplom i zabrałam mnóstwo pozytywnych wrażeń.”
Wyjazd Jolanty Surmy na IV Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa w Nowym Tomyślu zrealizowano przy pomocy środków budżetowych Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Całe wydarzenie było relacjonowane na żywo: https://www.youtube.com/channel/UCp_nyVJGEik9ycpiEmwZT5g
Więcej na stronie: www.plecionkarze.pl i 4 th World Wicker and Weaving Festival
Info /Pasja/

iej

Zdjęcia (32)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe